REKLAMA

Olsztyn Green Festival 2017

12.0813.08.2017

4. edycja Olsztyn Green Festival odbędzie się w weekend 12-13 sierpnia 2017 roku nad jeziorem Ukiel, na terenie plaży miejskiej w Olsztynie (Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel”, ul. Kapitańska, d. ul. Jeziorna).
Oprócz koncertów na uczestników festiwalu czeka mnóstwo wydarzeń towarzyszących, propagujących ekologię i zdrowy tryb życia.

Podczas festiwalu wystąpią między innymi:

Hey - to prawie ćwierć wieku nagrywania, koncertów, mnóstwo nagród i jedenaście płyt, bez których nie sposób wyobrazić sobie współczesnej polskiej muzyki. - Najnowsza, „Błysk”, jak zawsze inna od poprzednich, ale równie w swojej intymności i szczerości uniwersalna - pisał ostatnim o albumie Hey Łukasz Kamiński. - Ponadpokoleniowa, tak w tekstach, jak i w muzyce. W tym roku Hey został nominowany do Fryderyków w trzech kategoriach: utwór roku (dla "Prędko, prędzej"), album roku - rock i teledysk roku (dla "Błysku"). 

Ten Typ Mes - raper i producent muzyczny zagra zapewne materiał ze swojej najnowszej płyty pt. „Ała”, na której dzieli się swoimi refleksjami z publicystycznym zacięciem, ale z dość osobistej perspektywy. Na scenie swobodnie miesza rap z elektroniką, g-funkiem i jazzem. Wraz z zespołem tworzy na scenie kolektyw, którego moc (perkusja i klawisze) kontruje melodią (żeńskie chórki). "Ała" zdobyła nominację do Fryderyków w kategorii album roku - hip hop

Łąki Łan - pełna szaleństwa funkowa petarda, która wybucha w każdym miejscu, niezależnie od tego, czy jest to mały klub czy wielka plenerowa impreza.Łąki Łan, świeżo po premierze czwartej płyty "Syntonia", to koncertowi wyjadacze, których koniecznie trzeba zobaczyć w akcji. Płyta została nominowana do Fryderyków w kategorii album roku - alternatywa

Fisz Emade Tworzywo - prekursorzy miękkiego brzmienia w polskim hip-hopie. Stale eksperymentują starając się jednak, by ich wynalazki łączyła wysoka jakość. Za ostatnią płytę "Drony" zostali nominowani do Fryderyków w kategorii album roku - alternatywa.

Xxanaxx - czyli duet Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski. To jedna z czołowych grup na polskiej scenie alternatywnego elektronicznego popu. To właśnie polskojęzyczny repertuar jest największym zaskoczeniem, jakie przynosi album "FRWD" Xxanaxxu, nominowany do Fryderyków w kategorii album roku - elektronika.

Bownik - warszawskie trio, określający swoją muzykę jako "vegan disco". To odkrycie szeroko pojętej sceny alternatywnej. Trudno jednak precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność, gdyż przez cały okres swojego istnienia śmiało eksperymentują. W 2016 roku wydali album "Bownik".

Szczegółowy program oraz informacje o kolejnych wykonawcach będziemy podawać na bieżąco.

Dzieci do lat 12 i dorośli powyżej 65. roku życia na festiwal wchodzą za darmo.

Organizator: Agora SA. Współorganizator: Urząd Miasta Olsztyn.

wideo


zdjęcia

Olsztyn Green Festival
Olsztyn Green Festival 2016.
Organek na Olsztyn Green Festival
Olsztyn Green Festival
Olsztyn Green Festival
Olsztyn Green Festival
Olsztyn Green Festival

zobacz także

REKLAMA