REKLAMA

Radio Azja 2018

06.1209.12.2018

Radio Azja to niszowy festiwal poświęcony współczesnej muzyce azjatyckiej. Odbędzie się w dniach 6-9 grudnia.

Program wydarzenia kształtują artyści eksperymentujący, śmiało łamiący muzyczne konwenanse, przekraczający granice gatunków. Poszukujący autentyczności outsiderzy, wykraczający zarówno poza mainstream, jak i związane z muzyką azjatycką stereotypy. Na scenie pojawiają się zarówno tradycyjne instrumenty, jak i najnowszej generacji elektronika. Radio Azja nie ogranicza się do prezentacji konkretnych stylów w muzyce, pokazując to, co aktualnie najbardziej wartościowe i intrygujące. Proponuje muzykę niebanalną, ambitną, autorską i szczerą, a przede wszystkim powstałą z głębokiej potrzeby artystycznej wypowiedzi. 

W tym roku Festiwal Radio Azja zagości w Warszawie po raz drugi. Historia wydarzenia sięga jednak czterech lat wstecz, kiedy miało ono formę koncertowego cyklu. W sumie na scenie Radia Azja wystąpiło już trzynastu azjatyckich wykonawców. 

Podczas czterech festiwalowych dni będzie można usłyszeć radykalnie różne projekty muzyczne: od kontemplacyjnych, minimalistycznych kompozycji łączących brzmienie instrumentów akustycznych i subtelnej elektroniki, przez rytualne tańce, którym towarzyszy muzyka współczesna, melancholijno-wybuchowy jazz z Korei i japońskie “domowe melodie”, aż po przetworzony zestaw nagrań terenowych i taneczny, wysokooktanowy wieczór z indyjską bhangrą.

 

Podobnie jak w zeszłym roku, koncertom towarzyszyć będzie Akademia Radia Azja, w ramach której odbędą się  spotkania z artystami, warsztaty i prelekcje.

zobacz także

REKLAMA