REKLAMA

Aga Zaryan. Trasa "High & Low"

14.1102.12.2018

W trakcie listopadowej trasy będzie można usłyszeć zarówno nowe, autorskie kompozycje, ale nie zabraknie również znanych i lubianych utworów z wcześniejszego repertuaru.

„High & Low” to album, który Aga Zaryan w całości okrasiła swoimi tekstami, a autorami kompozycji są wybitni jazzmani: Michał Tokaj, David Dorużka, Dariusz Oleszkiewicz oraz Marcin Wasilewski.

Artystka nie po raz pierwszy zdecydowała się przekroczyć granice terytorialne i na listopadowe koncerty zaprosiłą muzyków z różnych stron świata. Na scenie towarzyszyć jej będą: Michał Tokaj (fortepian), Sławomir Kurkiewicz (kontrabas, gitara basowa), a także gość z Czech – David Dorużka (gitara) oraz gwiazda instrumentów perkusyjnych z Portugalii, Pedro Segundo.

Warto przypomnieć, że Aga Zaryan jest rozpoznawalną w świecie wokalistką jazzową, której reputacja sięga od Tokyo do Nowego Jorku. Wyróżnia ją indywidualny styl i podejście do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania oraz ciepłym matowym tonem głosu.

Laureatka wielu nagród, m.in. Gwiazdy Dobroczynności, Złotego Krzyża Zasługi, Róże Gali, Fryderyk, a także ośmiokrotna zwyciężczyni plebiscytu „Pierwsza Dama Polskiego Jazzu”. 

wideo


zdjęcia

Aga Zaryan
REKLAMA