REKLAMA

Festiwal Wschód Kultury- Inne Brzmienia

05.0708.07.2017

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia prezentuje najoryginalniejszych twórców i nurty w światowej muzyce. Stawia na wysoką jakość artystyczną i unikalność. Nieustannie poszukuje pierwiastka sprawiającego, że artyści stają się zjawiskami, a brzmienia – dźwiękową rewolucją.

W tym roku, przez 5 dni festiwalu, w Lublinie pojawią się artyści z 14 krajów świata i 3 kontynentów. Na jedynych koncertach w Polsce usłyszymy najważniejszych przedstawicieli takich gatunków jak chociażby nowa fala, afro-jazz, muzyka elektroniczna, avant-rock czy szeroko pojęte world music. Domeną festiwalu jest też prezentacja najciekawszych zjawisk z obszaru kultury i sztuki krajów Partnerstwa Wschodniego.

Świętując 700lecie Lublina, podczas festiwalu zaprezentujemy jedną z najciekawszych europejskich wytwórni muzycznych, która od lat kształtuje gust muzyczny wielu pokoleń melomanów i jednocześnie stara się promować unikalność artystów wynikającą z ich pochodzenia i reprezentowanych kultur.
Program festiwalu obfituje także w wydarzenia dla fanów ambitnego kina, literatury i sztuki współczesnej. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich Małych Innych Brzmieniach.

Festiwalowi towarzyszy całoroczny cykl koncertowy pn. Strefa Innych Brzmień.

wideo


zobacz także

REKLAMA