Neon ,,Miło Cię widzieć” na Moście Gdańskim nowym symbolem Warszawy

Roksana Orlicka 26-07-2016

Miło Cię widzieć to prosty, ale jednocześnie pozytywny komunikat umieszczony na Moście Gdańskim. Znany każdemu, kto lubi spędzać czas nad Wisłą. Zdobiący stolicę neon stał się nowym symbolem miasta. Jest on widoczny z Bulwarów Wiślanych i Podzamcza, patrząc od strony Starego Miasta.

Warszawa jest pełna kontrastów. Nowoczesna, ale też przepełniona niezwykłymi historiami, kryjącymi się w każdym zakątku miasta. Nie sposób przypisać temu miejscu jeden symbol. Neon ,,Miło Cię widzieć" autorstwa Mariusza Lewczyka, zwyciężył w konkursie organizowanym przez RWE oraz Muzeum Neonów. W założeniu miał być zupełnie nową wizytówką Warszawy. Pozytywnym przekazem, ukazującym to, że Warszawa jest miastem przyjaznym i otwartym, w którym zawsze jest się mile widzianym.

Nowy symbol Warszawy

,,Miło Cię widzieć"  wpisało się w krajobraz współczesnej Warszawy. Stolica jest kojarzona nie tylko z legendarną Syrenką. I chociaż symbole nie rodzą się z dnia na dzień, to neon ,,Miło Cię widzieć" powoli staje się jednym z nich. Most Gdański nie jest przypadkowym miejscem. Neon został umieszczony w miejscu chętnie odwiedzanym przez mieszkańców. Zdobi bulwary nad Wisłą, ale nie wyróżnia żadnej ze stron miasta. Przybliża dwa brzegi, jednoczy warszawiaków i zachęca do spędzania czasu nie tylko po lewej stronie Wisły. 

Powrót neonów

Neony wracają na stołeczne ulice. Wzrasta ich popularność, zainteresowanie, chęć ponownego umieszczania ich w przestrzeni miejskiej. Już nie pełnią tylko funkcji reklamy, są wizytówką miast, ale i też sztuką umieszczaną w muzeach. Na początku lipca z Pałacu Kultury i Nauki został zdemontowany neon Kinoteka, który zostanie umieszczony w warszawskim Muzeum Neonów. Na jego miejscu pojawi się coś zupełnie nowego.

Neony RWE w przestrzeni miejskiej

Neony RWE można zobaczyć w kilku miejscach Warszawy. Najsłynniejszy znajduje się na Powiślu i komponuje się z Stadionem Narodowym, który góruje nad Wisłą po drugiej stronie rzeki. Neon stał się nieodłącznym elementem warszawskiego Placu Zabaw nad Wisłą. To miejsce rozświetlane dobrą energią RWE, tętniące życiem przez całe lato. Odbywają się tam pokazy filmowe, występuje Klub Komediowy. Na Placu Zabaw można odkryć także nową muzykę i wziąć udział w koncertach z cyklu Lado w Mieście, promujących niezależne brzmienia. Znajdzie się też coś dla fanów elektroniki, gdyż regularnie odbywają się sety didżejskie. Wieczorne imprezy to nie wszystko. Plac Zabaw organizuje targi jedzeniowe dla całej rodziny oraz oryginalne warsztaty, m.in rowerowe. Pełne kalendarium wydarzeń można znaleźć TUTAJ .

Tętniący życiem Plac Defilad

Dobra energia RWE dotarła również w samo serce Warszawy- na Plac Defilad. Program zaplanowanych w tym miejscu wydarzeń jest różnorodny, można zapoznać się z nim TUTAJ . W te wakacje Plac Defilad stał prawdziwym rajem dla melomanów, wielbicieli wielkich kompozytorów. Jest przyjemnym miejscem dla osób szukających spokoju i odpoczynku. Można usiąść wygodnie w leżaku i posłuchać najlepszej klasyki, w tym Mozarta. 

Na Placu Defilad można uczestniczyć w wydarzeniach nie tylko muzycznych. Odbywa się tam Festiwal Słuchowisk pt. "Do usłyszenia na Placu Defilad", który cieszy się popularnością wśród warszawiaków. Ludzie spędzają czas w ciszy, siedząc w leżakach, z wielkimi słuchawkami na głowie. Festiwal wyróżnia niezwykła forma, ale i program, w którym można znaleźć między innymi nagranie Mirona Białoszewskiego czytającego "Dziady" Mickiewicza.

RWE w ulubionych miejscach warszawiaków

Na Plac Defilad można przyjść całą rodziną. Szczególnie w weekend. Odbywają się wtedy niedzielne śniadania, zachęcające do spróbowania dobrego jedzenia i odpoczynku w gronie najbliższych. Dla wielbicieli kina i fotografii zostały też przygotowane wieczorne pokazy filmowe.

Barka, Plac Zabaw nad Wisłą oraz Plac Defilad, to najchętniej odwiedzane miejsca w Warszawie w okresie letnim. Można tam poszerzać horyzonty, poznawać nowe rzeczy i odpoczywać. Zostały nie tylko oświetlone neonami RWE, ale wyróżniają się na kulturalnej mapie miasta bogatym programem i ciekawymi, kreatywnymi propozycjami na spędzenie lata. 

 

czytaj także

zobacz także