Warszawskie plaże i nadwiślańskie lokale podbiły serce "The Guardian"

Katarzyna Karpińska 12-07-2016

Temat Rzeka, Cud nad Wisłą, La Playa i Boogaloo Beach Bar zachwyciły "The Guardian". Brytyjski dziennik opublikował listę dziesięciu europejskich miast z najlepszymi plażami. Wśród nich znalazła się Warszawa.

Oprócz Warszawy wyróżnione zostały: Berlin, Amsterdam, Göteborg, Bruksela, Wiedeń, Kopenhaga, Londyn, Hamburg oraz Paryż.

Na tle swoich europejskich konkurentów Warszawa wypada bardzo efektownie. Doceniono zarówno jej klimatyczną, nadwiślańską atmosferę, jak i różnorodne rozrywki oferowane przez okoliczne lokale. Możliwości są nieograniczone.

Temat Rzeka

Ciekawie zaaranżowana przestrzeń łącząca sztukę i rozrywkę. W ciągu dnia możemy wypić kawę, podziwiając wspaniałą panoramę Warszawy, a wieczorem wybrać się na koncert. Poza dobrą muzyką Temat Rzeka organizuje pokazy filmowe, warsztaty dla dzieci, a nawet zajęcia sportowe. Bogactwo wydarzeń i wyjątkowa atmosfera przyciągają prawdziwe tłumy. 

Temat Rzeka, Wybrzeże Szczecińskie, Plaża przy Moście Poniatowskiego

Cud nad Wisłą

O życie kulturalne lewego brzegu niezmiennie od sześciu lat dba Cud nad Wisłą. Poza licznymi koncertami, czeka na nas wiele innych rozrywek - spektakle, targi żywieniowe, a nawet wspólne ćwiczenia jogi. Co ważne, miejsce jest odpowiednie dla dzieci i łatwo dotrzeć tam rowerem.

Cud nad Wisłą, Bulwar Flotylli Wiślanej

La Playa

Usytuowana na prawym brzegu Wisły, ze wspaniałym widokiem na Stare Miasto i Zamek Królewski, La Playa przyciąga wielbicieli tańca i dobrej zabawy. Za dnia oferuje boisko do gry w piłkę plażową i badmintona, a wieczorami przeradza się w pełen latynoskich rytmów parkiet.

La Playa Music bar, Wybrzeże Helskie 1/5

Boogaloo Beach Bar

Również Żoliborz może się poszczycić swoim nadwiślańskim klubem. Boogaloo Beach Bar zdecydowanie stawia na muzykę, od jazzu i reggae po hip-hop i R&B. Na smakoszy czeka szeroki wybór koktajli i karaibskie barbecue. 

Boogaloo Beach Bar, Wybrzeże Gdyńskie 2

Miejskie plaże cieszą się w Warszawie dużą popularnością. Miejmy nadzieję, że niedługo staną się punktem obowiązkowym na trasie letnich wędrówek zagranicznych turystów. 

Cały artykuł przeczytasz tutaj .

czytaj także

zobacz także