Zamiast stopki [FELIETON T-Mobile Nowe Horyzonty]

Joanna Malicka 31-07-2016

Tegoroczna gazeta festiwalowa „Na horyzoncie” jest efektem pracy kilkudziesięciu osób, które - można wierzyć lub nie - spędziły dwa tygodnie nowohoryzontowego czasu na nieustannej pracy.

Na co dzień jesteśmy dziennikarzami związanymi z różnymi mediami (od „Kina” po „Magazyn Filmowców Polskich” i „Urodę Życia”), pracujemy na uczelniach i w radio, produkujemy filmy, jesteśmy artystami.Nasi fotografowie to prawdziwe osobowości.  Anna jest artystką wizualną i choć jest też fotografką z dyplomem ASP to robi zdjęcia raz w roku - na Nowych Horyzontach. Pracuje w teamie z Karoliną, też plastyczką. Bartek ma ogromne doświadczenie w pracy reporterskiej, jednak publikuje fotografie przede wszystkim w dużych magazynach, wystawia swoje prace w galeriach, współpracuje z NOSPR-em  i Filharmonią Szczecińską. Marta, Ula, Kuba i Piotr jeżdżą z festiwalu na festiwal, od Cannes po Wenecję, recenzują filmy, przeprowadzają wywiady z gwiazdami, reżyserami, ludźmi kina. Ich teksty ukazują się właściwie we wszystkich mediach. Magda specjalizuje się w wywiadach, przez lata pracowała dla dużych stacji telewizyjnych, więc dla nas w tym roku przygotowała serię nowohoryzontowych filmów. Iwona i Agata to dziennikarki „Gazety Wyborczej”, a Ula to najlepsza korektorka świata. W tym roku dołączyli do nas wolontariusze - Łukasz, Jakub i Kasia - którzy pracowali z nami ręka w rękę, jak pełnoprawni dziennikarze. 

Choć zmienia się skład gazetowej ekipy to pracujemy dla Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty od jedenastu lat. W tym roku zmieniliśmy formułę i dołączyła do nas ekipa „Co jest grane24”.

Przemili ludzie, prawdziwi profesjonaliści z Alkiem Pawlikowskim na czele. Nie byłoby nas bez pomocy Agnieszki Rumińskiej,Doroty Wyżyńskiej i Marty Orysiak z portalu Cojestgrane24 oraz wsparcia Przemka Papiernika i Doroty Wodeckiej z wrocławskiej "Gazety". Byliście dla nas prawdziwym wsparciem. 

I jeszcze ekipa świetnego Błażeja Grzechnika z jak zwykle niezastąpionymi Sewerynem Ptakiem i Anną Pawłowską oraz Agatą Burdzy i Michałem Wekslerem.

Dziękuję!

 

Skład redakcji:

Kuba Armata

Marta Bałaga - sekretarz redakcji

Piotr Czerkawski

Natalia Gruenpeter

Magdalena Felis

Urszula Lipińska

Iwona Sobczyk

 

Foto:


Anna Jochymek 

Karolina Połosak

Bartek Barczyk

Agata Saraczyńska - redakcja tekstów

Urszula Włodarska - korekta

Marcin Fischer  


Wolontariusze: 

Łukasz Kurek

Jakub Kobik

Katarzyna Baron

 

 

Joanna Malicka - redaktorka naczelna

 

czytaj także

zobacz także