Męskie Granie w Krakowie. Będzie różnorodnie, inspirująco i niezwykle kreatywnie

dk 11-08-2016

13 sierpnia w Krakowie odbędzie się kolejny wyprzedany koncert trasy Męskie Granie 2016, której sponsorem jest marka Żywiec. W stolicy Małopolski zagrają między innymi Domowe Melodie, Brodka i Organek. Koncert uświetni też super grupa SBB, z gościnnym udziałem młodych twórców m.in. Rebeki i Włodiego. Wieczór zamknie występ kolektywu Męskie Granie Orkiestra.

Ostatni koncert Męskiego Grania, który rozbrzmiał we Wrocławiu przyniósł wiele emocji i muzycznych niespodzianek. Nie inaczej będzie podczas występu w królewskim mieście, który obędzie się na Stadionie Korony. Koncert połączy różne muzyczne światy -  zagrają artyści młodzi i klasycy polskiej sceny poruszający się w biegunowo różnych klimatach i stylistykach. 

Krakowski koncert rozpocznie trio Domowe Melodie lubiane za swoje bezpretensjonalne letnie piosenki. Tym razem dołączy do nich Dick4Dick, zespół po którym można się spodziewać wszystkiego, tylko nie nudy i przewidywalności. Następnie scenę wypełnią niebanalne dźwięki, które zaserwuje L.U.C i Jan Feat. grający z największym w Europie hip-hopowo-brassowym kolektywem Rebel Babel Ensemble.

Ciekawie zapowiada się koncert weteranów polskiego rocka, zespołu SBB, który na scenie spotka się młodymi zdolnymi twórcami z zupełnie innej muzycznej bajki. W klasycznych kompozycjach grupy kreatywnie zamieszają Rebeka, Włodi, HV/NOON, DJ KRIME oraz DJ Eprom. Wiele magicznych dźwięków z pewnością wybrzmi podczas występu długo oczekiwanej w Krakowie Brodki. Artystka po raz kolejny na tegorocznej trasie Męskiego Grania pojawi się w towarzystwie Małej Orkiestry. Po nich na scenie zamelduje się jeden z liderów tegorocznej trasy – O.S.T.R., który zgodnie z tytułem swojego nowego podwójnie platynowego albumu udowodni, że istnieje „Życie po śmierci”. Z kolei mocnego rockowego występu z pazurem można spodziewać się po koncercie Organka.

Na koniec wieczoru wystąpi Męskie Granie Orkiestra, która zaskoczy słuchaczy nowymi i oryginalnymi wersjami kultowych polskich piosenek.

Dopełnieniem koncertu głównego będzie występ na scenie Ż, która po raz pierwszy pojawia się na trasie Męskie Granie. W Krakowie zagrają Iza Lach, Miloopa  i Rebeka.

Tegoroczną trasę Męskie Granie 2016 promuje singiel ,,Wataha” w wykonaniu Dawida Podsiadły, O.S.T.R i Organka.

Bilety na wszystkie koncerty zostały już wyprzedane. Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2016 jest marka Żywiec. 

czytaj także

zobacz także