Męskie Granie 2016: Taco Hemingway z nową muzyką we Wrocławiu

RO 02-08-2016

Taco Hemingway potrzebował zaledwie trzech lat, by stać się kluczową postacią polskiej sceny hip-hopowej. To chyba nie jest tylko chwilowa sława i zanosi się na to, że zagości w muzycznym światku na dłużej. W sobotę, podczas wrocławskiego koncertu trasy Męskie Granie 2016 sponsorowanej przez markę Żywiec, Taco wystąpi na żywo z nowym materiałem, promującym płytę "Marmur".

Otwarcie przyznaje, że niepewnie czuje się w roli hip-hopowego objawienia. Taco Hemingway jeszcze niedawno był znany tylko nielicznym. Dziś jego utwory słyszał chyba każdy, sięgają po nie również ci niekoniecznie zainteresowani hip-hopem.  Bilety na jego koncerty wyprzedają się na pniu, a kolejki przed salami koncertowymi ustawiają się wiele godzin przed koncertami.

Wierny Warszawie

Filip Szcześniak, czyli Taco Hemingway, zadebiutował kilka lat temu utworami w języku angielskim. W takim wydaniu funkcjonował jedynie w muzycznej niszy, prawdziwą popularność przyniosło mu rapowanie po polsku. W błyskotliwych, chwytliwych i niezwykle soczystych tekstach tkwi jego siła, chociaż często zarzuca mu się, że są zbyt "warszawskie", hermetyczne i niezrozumiałe dla ludzi spoza stolicy.

Trzeba mu jednak oddać, że niezwykle umiejętnie opisuje on tę specyficzną atmosferę Warszawy oraz nastroje i bolączki jej młodych mieszkańców. Uwagę przyciągnął entuzjastycznie przyjętym ,,Trójkątem Warszawskim”, natomiast prawdziwą furorę zrobiła jego ,,Umowa o dzieło”.

Mówi, że chce być nową Nosowską

Taco zaledwie tydzień temu podzielił się nowymi nagraniami z epki ,,Wosk”. Udostępnił je bez żadnej zapowiedzi na swojej stronie internetowej. I to całkowicie za darmo. Internauci rzucili się do odsłuchiwania nowego materiału i - jak można się było spodziewać - na kilka godzin kompletnie zablokowali stronę internetową muzyka. Zaroiło się od komentarzy, każdy chciał się podzielić swoją opinią.

Nowa epka ,,Wosk’” potwierdza silną pozycję rapera na polskiej scenie hip-hopowej. Można znaleźć na niej dobre, minimalistyczne bity i świetną warstwę muzyczną. Od pierwszego do ostatniego utworu, intryguje swoimi spostrzeżeniami, swobodą i płynnością. I chociaż na siłę próbuje mu się przypiąć etykietkę głosu dwudziestolatków pracujących na umowach śmieciowych, on nie daje się zaszufladkować i uparcie robi swoje. Widać, że ma do tego całego zamieszania dużo dystansu, stara się trzymać z dala od mediów i niechętnie udziela wywiadów.

Taco Hemingway na Męskim Graniu 2016

Nowym materiałem Taco Hemingway udowadnia, że jest coraz lepszym raperem, wychodzącym poza schematy, poszerzającym swoje tekstowe oraz muzyczne zainteresowania. Artysta zaplanował premierę nowego albumu ,,Marmur" na jesień tego roku. Zainteresowanie jego muzyką wciąż nie słabnie. Podczas koncertu z cyklu Żywiec Miejskie granie, pod sceną zgromadził tłumy, a sam koncert z cyklu cieszył się największą dotychczas frekwencją. 6 sierpnia artysta wystąpi podczas wrocławskiego koncertu Trasy Męskie Granie 2016.

Tegoroczną trasę Męskie Granie 2016 promuje singiel ,,Wataha" w wykonaniu O.S.T.R, Organka oraz Dawida Podsiadły.

 

czytaj także

zobacz także