Męskie Granie 2016: Nowi artyści dołączają do składu

ro 28-07-2016

Trasa Męskie Granie 2016 trwa. Za nami koncerty w Poznaniu i Katowicach, a w pozostałych czterech miastach wszystkie bilety zostały wyprzedane. Tegoroczny skład prezentuje najlepszą polską muzykę. Do artystów dołącza Ania Rusowicz, a Dick4Dick zmierzy się z muzyką Domowych Melodii.

Ania Rusowicz nie naśladuje trendów, swoim brzmieniem wraca do przeszłości. To artystka rozkochana w stylistyce rodem z lat 60. Zasili skład zespołu Męskie Granie Orkiestra już 6 sierpnia we Wrocławiu.

Wokalistka wyróżnia się bigbitowym brzmieniem, które stale udoskonala, łączy z bluesem, eksperymentuje. Na początku kariery zwracała uwagę uderzającym podobieństwem do matki, Ady Rusowicz. Dziś znana jest z tego, że tworzy muzykę na międzynarodowym poziomie. Rusowicz za debiutancki album została nagrodzona czterema Fryderykami. Nie śpiewa już jedynie utworów z repertuaru matki, gra muzykę ostrą, zadziorną, czerpiąca garściami z tego, co najlepsze w brzmieniu lat 60. i 70.

Zespół Dick4Dick, który wystąpił już podczas tegorocznej trasy w Poznaniu, 13 sierpnia dołączy na krakowskiej scenie do Domowych Melodii. Będzie to połączenie dwóch różnych muzycznych światów, odległych stylistyk. Koncert jest mocnym punktem trasy.

Dick 4 Dick od lat przyciąga uwagę. Eksperymentują z dźwiękiem. Dzięki odważnym połączeniom tworzą muzykę, nie wpisującą się w żadne gatunkowe schematy. Zaczynali w Gdańsku. Nie mieli wielkich marzeń, nie chcieli podbijać polskich scen. Jednak podczas dziesięciu lat swojej aktywności muzycznej, nagrali kilka ważnych, barwnych i ciepło przyjętych płyt. W muzyce Dick 4 Dick można doszukać się zarówno klubowego grania, jak i rockowych wstawek.

Natomiast Domowe Melodie tworzą muzykę przytulną, pełną fantazji. Wyróżniają się swobodą. Koncerty grają w piżamach. I to właśnie taki strój wpisał się w ich wizerunek sceniczny. Domowe Melodie to grupa nietuzinkowa. Artystyczny dystans oraz niecodzienne występy sprawiły, że zainteresowanie ich twórczością przerosło oczekiwania nawet samych muzyków.  

Debiutancki album wydali samodzielnie, bez pomocy jakiejkolwiek wytwórni. Nie potrzebowali też promocji. Odbierali maile od fanów z prośbą o otrzymanie krążka. Domowe Melodie przyciągają szczerością, ironią, oryginalną oprawą dźwiękową.

Tegoroczną trasę promuje singiel ,,Wataha" w wykonaniu Dawida Podsiadły, O.S.T.R oraz Organka.

czytaj także

zobacz także