Męskie Granie w Katowicach. Zagrają Organek, Podsiadło i O.S.T.R.

MARTYNA POWAŻA 14-07-2016

Ikoniczne Męskie Granie, impreza zainicjowana przez markę Żywiec, po pięciu latach przerwy powraca do Katowic.

O kultowej imprezie Męskie Granie słyszał chyba każdy, czy to za sprawą kampanii marketingowej, czy przebojowych singli, które towarzyszą każdej edycji. Sponsorowana przez browar Żywiec, co rok odbywa się w Żywcu i kilku wybranych miastach Polski. Bilety wyprzedają się na pniu, a utwory promujące trasę na stałe wpraszają się w kanony polskiej muzyki rozrywkowej. Trasa jest już stałym elementem polskiego letniego krajobrazu festiwalowego, w każdy weekend lipca i sierpnia konkurując z imprezami o większym formacie, jednak nadal znajdując swoją publikę.

Powrót do Katowic

Do tej pory Ślązacy na imprezę musieli się wybierać albo do miasta z którego impreza się wywodzi, albo do pobliskiego Chorzowa, jednak niedawno oddana do użytku Strefa Kultury jest idealną przestrzenią dla tego typu wydarzenia, której grzech byłoby nie wykorzystać. Duży, plenerowy koncert przetestował tam już raper Miuosh, który świętował tam piętnastolecie swojej działalności scenicznej, teraz czas na Męskie Granie, które co roku przyciąga tłumy - rozstrzał gatunkowy sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Bo dla każdego coś miłego - niezależnie od tego czy jesteśmy fanami rocka, rapu czy delikatnego kobiecego wokalu, na Męskim Graniu będziemy się bawić wszyscy społem. Ideą wydarzenia jest promowanie różnorodności polskiej sceny muzycznej i co roku jest to konsekwentnie egzekwowane. W Katowicach wystąpią lokalne gwiazdy rozpoznawalne już w całej Polsce, ale też zespoły, które w branży są swoistą elitą.

Tradycja i nowe brzmienia

Tradycyjnie wystąpi Hey, w tym roku jednak zobaczymy również niezwykły Tribute to Hey. Jednemu z najważniejszych polskich zespołów wszechczasów hołd oddadzą Rysy, Miuosh, Kev Fox, Agyness B. Marry, Rebeka oraz Xxanaxx. Czesława Mozila wspierać na scenie będzie Artur Andrus, a Miuosha, podczas solowego występu - Felicjan Andrzejczak. Subtelnie zagrają Domowe Melodie, a rockowo i energetycznie kultowe Lao Che.

Do tego pojawi się również Organek, zarówno ze swoim zespołem, jak i jako część Orkiestry Męskiego Grania - supergrupy, powoływanej raz do roku, specjalnie z okazji trasy koncertowej. W tym roku poza Organkiem w jej skład wchodzi również Dawid Podsiadło i O.S.T.R., a tegoroczny hitowy singiel to utwór zatytułowany „Wataha”. Na scenie Ż zobaczymy natomiast Rebekę i Zamilską - najgorętsze nazwiska na młodej polskiej scenie elektro - oraz Rasmentalism, którzy przywiozą do Katowic rap jedyny w swoim rodzaju.

Wyjątkowa energia Męskiego Grania to wielki atut, który co roku przyciąga kolejnych fanów - bilety na imprezę w Katowicach zostały już dawno wyprzedane, tak samo jak na koncert w Wrocławiu, który następuje dwa tygodnie po wydarzeniu na Śląsku, oraz zakończenie w Żywcu, które odbędzie się 27 sierpnia. Wejściówki można zdobyć jedynie na krakowską oraz warszawską edycję - nie wiadomo jednak jak długo! Jeśli ktoś z Was planuje zatem powtórzyć lub dopiero rozpocząć przygodę z Męskim Graniem, warto zakup biletów zaplanować z wyprzedzeniem.

ZOBACZ SINGIEL PROMUJĄCY MĘSKIE GRANIE  "WATAHA":

czytaj także

zobacz także