Męskie Granie 2016. Już niedługo w Katowicach

dk 14-07-2016

W sobotę 16 lipca w katowickiej Strefie Kultury odbędzie się drugi koncert trasy Męskie Granie 2016, której sponsorem jest marka Żywiec. 

Już niedługo weekend. W zeszłym tygodniu Męskie Granie rozbrzmiało w Poznaniu, teraz będzie można posłuchać najlepszych polskich wykonawców w Katowicach. 

Na scenie spotkają się m.in: Domowe Melodie, Czesław Śpiewa, Lao Che, Organek i Miuosch. Dużo emocji budzi koncert Tribute to Hey, podczas którego muzyczny hołd kultowej formacji złożą m.in. Rysy, xxanaxx i Rebeka. Całości dopełni występ Męskie Granie Orkiestra.

Trasa Męskie Granie 2016 wyrusza na podbój Śląska, gdzie odbędą się dwa szybko wyprzedane koncerty w Katowicach i Wrocławiu. Pierwszy z nich  w niezwykłym miejscu – Strefie Kultury, która powstała w centrum miasta na terenach byłej kopalni Katowice, co nada koncertowi niezwykłego klimatu. 

Koncert potrwa kilka godzin. Miłośnicy dobrej muzyki usłyszą trio Domowe Melodie, dowcipnego i nieprzewidywalnego Czesława Mozila iArtura Andrusa. I to w piosenkach skomponowanych specjalnie z okazji Męskiego Grania. Potem przyjdzie czas na mocne granie Lao Che i Organka. 

Prawdziwą gratką dla fanów muzyki będzie specjalny koncert Tribute to Hey. Zespół Hey zagra z gościnnym udziałem głównie nowych artystów, którzy bez kompleksów wdarli się na krajową scenę i ciągle mają szansę zrobić karierę na miarę kultowej grupy dowodzonej przez Kasię Nosowską.

Miuosh za to, w czasie swojego występu z Fandango Orkiestra spotka się na scenie z nieco zapomnianą osobowością polskiej muzyki, Felicjanem Andrzejczakiem najbardziej znanym z kultowego przeboju „Jolka, Jolka pamiętasz?”.

Na koniec występ Męskie Granie Orkiestra, której frontmenami są w tym roku są O.S.T.R, Dawid Podsiadło i Organek, szef muzyczny tegorocznej Orkiestry. W repertuarze grupy jak zawsze pojawią się zaskakujące oryginalne wersje kultowych polskich hitów oraz muzyczne niespodzianki przygotowane specjalnie na ten jeden wieczór.

Dobrze zapowiada się tez koncert na scenie Ż, która po raz pierwszy pojawia się na trasie Męskie Granie. W Katowicach wystąpią Rasmentalism, Rebeka i Zamilska.

 

 

 

czytaj także

zobacz także