Męskie Granie 2016. Orkiestra premierowo zagrała w Łazienkach Królewskich

Roksana Orlicka 15-06-2016

Wtorkowy koncert rozpoczął siódmą już edycję Męskiego Grania. W klimatycznej, antycznej scenerii Amfiteatru w Łazienkach Królewskich usłyszeliśmy promujący trasę singiel ,,Wataha". Zagrała Orkiestra Męskiego Grania. Obecni byli też The Stubs, Dj Eprom & Mr Kime i Małpa.

Od lat premiera singla promującego koncerty trasy Męskie Granie jest wielkim wydarzeniem. ,,Watahę" usłyszeliśmy w wyjątkowej scenerii Amfiteatru w Łazienkach Królewskich. Męskie Granie na stałe wpisało się w kalendarz muzycznych imprez. Wydarzenie jest przyjmowane z dużym entuzjazmem przez wielu fanów polskiej muzyki. 

,,I mocniej znów chce się żyć"- tak brzmi refren ,,Watahy", będący jednocześnie hasłem przewodnim trasy.

W tym roku za singiel odpowiedzialni są Dawid Podsiadło, O.S.T.R. oraz Organek. Towarzyszy im ośmioosobowy zespół w składzie: Agim Dżeljilji (elektronika, syntezatory), Adam Staszewski (gitara basowa), Robert Markiewicz (perkusja/perkusja elektroniczna), Olek Świerkot (gitara elektryczna), Hubert Gasiul (perkusja), DJ Haem (gramofony), Steve Nash (instrumenty klawiszowe), Sławomir "Kosa" Kosiński (gitara elektryczna).

Oprócz skomponowanego specjalnie na Męskie Granie singla, artyści przygotowali też współczesne aranżacje utworów granych przez takie polskie muzyczne legendy, jak: Klauf Mitffoch czy Anna Jantar.

Koncert  Męskiego Grania w Łazienkach Królewskich rozpoczął warszawski zespół The Stubs, zmieniając deski teatru na wyspie w rockową scenę. Zaskakujące lokalizacje koncertów i ich wyjątkowa oprawa to od początku znak firmowy Męskiego Grania. Na zakończenie tego jedynego koncertu w Amfiteatrze zagrali Dj Eprom & Mr Krime feat. Małpa. To kolejny kolektyw, który powołany został do życia tylko na to Męskie Granie 2016. Połączenie hip-hopu, funki i elektroniki stanowiło znakomite zwieńczenie wieczoru pełnego premier, niespodzianek i świetnej muzyki.

czytaj także

zobacz także