Informacje praktyczne

redakcja 27-04-2016

Jak dojechać na festiwal? Ile kosztuje bilet? Gdzie zostawić rower i czy można przyprowadzić psa?

Najszybciej dojedziesz do Królikarni komunikacją miejską - metrem M1 do stacji Wierzbno, a potem jeden przystanek tramwajami 18 lub 31 do przystanku "Królikarnia" lub 10-minutowy spacer wzdłuż ulicy Woronicza do Puławskiej. Zapraszamy też rowerzystów - na Festiwal dojedziecie ścieżkami rowerowymi, a rower będziecie mogli zostawić w przechowalni. I wszystkim radzimy: nie przyjeżdżajcie samochodem - w okolicy nie ma wielu miejsc parkingowych.
Ważne - wszystkie zmiany dotyczą ce kursowania warszawskiej komunikacji miejskiej są ogłaszane na stronie warszawskiego ZTM , tam też znajdziecie godziny kursowania metra, tramwajów i autobusów.

Data, miejsce

Co Jest Grane 24 Festival odbędzie się w sobotę 18 czerwca 2016 roku w godz. 12-23 na terenie parku Królikarnia, przy ul. Puławskiej 113a w Warszawie.

@52.1891059 21.0278238

52°11'20.8"N+21°01'40.2"E

Bilety

Bilet na festiwal w przedsprzedaży kosztuje 29 zł
Bilety można kupić online na  cojestgrane24festival.pl  (do piątku 17 czerwca do godz. 15.30), na stronie eBilet.pl (do soboty 18 czerwca do godz. 12) lub stacjonarnie w sieci salonów Empik.

Uwaga! W dniu festiwalu 18 czerwca bilety kosztują 39 zł, będą dostępne online na eBilet.pl  (do godz. 12), w sieci salonów Empik oraz przy wejściu na festiwal (Puławska 113a)

Dzieci do lat 12 oraz osoby powyżej 65. roku życia na festiwal wchodzą za darmo (prosimy o przygotowanie dokumentów potwierdzających prawo do wejścia za darmo).

Bilety będą wymieniane na specjalne opaski festiwalowe. Z opaskami można wchodzić i wychodzić z terenu festiwalu w trakcie jego trwania dowolną ilość razy. Jeśli zerwiesz opaskę, ochrona będzie mogła cię wyprosić z festiwalu.

Pociąg

Jeśli na festiwal przyjedziesz pociągiem, wysiądź na stacji Dworzec Centralny, stamtąd łatwo i szybko możesz dojechać metrem M1 ze stacji Centrum (metro jest 5 minut na wschód piechotą z dworca) lub tramwajami:
linia 10 z przystanku „Dworzec Centralny 09” znajdujący się tuż przy dworcu po stronie zachodniej, na ul. Jana Pawła II przed skrzyżowaniem z Al. Jerozolimskimi
linie 18 i 35 z przystanku „Centrum 07”, który znajduje się na wschód od dworca, przy stacji metra Centrum (patrz opis poniżej).
Uwaga! Jeśli na festiwal przyjedziesz pociągiem IC lub TLK, kup "Bilet warszawski IC" - to specjalna oferta dla pasażerów podróżujących po kraju pociągami PKP Intercity - TLK i InterCity (IC) - w klasie I lub II. Umożliwia on korzystanie przez 75 minut również z komunikacji miejskiej - autobusów, tramwajów, metra i SKM - na terenie 1. strefy biletowej. Oferta nie dotyczy pociągów KM i WKD. Szczegóły na http://www.ztm.waw.pl/?c=568&

Komunikacja miejska

Metro M1, stacja "Wierzbno"
Na festiwal najszybciej dojedziecie linią M1, do przystanku Wierzbno. Po wyjściu, najlepiej od strony południowej (czyli kierunek "Kabaty"), na skrzyżowaniu Al. Niepodległości i ul. Woronicza. Następnie można albo skorzystać z tramwajów na przystanku "Metro Wierzbno" i podjechać jeden przystanek linią nr 18 (kierunek Żerań FSO) lub 31 (kierunek Metro Wilanowska) do przystanku "Królikarnia". Albo spacerem przejść ul. Woronicza w kierunku południowym do skrzyżowania z ul. Puławską - po drugiej stronie Puławskiej jest Królikarnia.

Tramwaje, przystanek "Królikarnia"
W stronę Królikarni jeździ także sporo tramwajów od strony Śródmieścia i Dworca Centralnego - ul. Marszałkowską i ul. Puławską. Są to linie:
4 - w kierunku Wyścigi
10- w kierunku Wyścigi
18 - w kierunku Wyścigi
35 - w kierunku Wyścigi
Z Ochoty, z Banacha przez pl. Narutowicza bezpośrednio można dojechać tramwajem nr 14 (w kierunku Metro Wilanowska), a ze Służewca linią 31

Autobus, przystanek "Królikarnia"
Bezpośrednie połączenie ma tylko jedna linia autobusowa 218, kursująca od Metra Wilanowska przez Służewiec do Królikarni.

Dworzec Autobusowy na Puławskiej
Z dworca Polskiego Busa, usytuowanego przy skrzyżowaniu ul. Puławskiej i Al. Wilanowskiej, najprościej podjechać tramwajem z przystanku "Metro Wilanowska 06" tylko dwa przystanki i wysiąść na tym oznakowanym "Królikarnia" bezpośrednio przy terenie festiwalu - możesz wsiąść w każdy tramwaj jadący do centrum Warszawy, a oznakowany:
4 - w kierunku Żerań Wschodni
10- w kierunku Cm. Wolski
14 - w kierunku Banacha
18 - w kierunku Żerań FSO
35 - w kierunku Metro Ratusz Arsenał

Dworzec Autobusowy Metro Młociny
Autobusy zatrzymują się obok stacji metra Młociny, skąd bezpośrednio kursuje linia metra M1 do przystanku Wierzbno.

Rowery
Do parku Królikarnia można wygodnie dojechać od strony Ursynowa przedłużeniem Al. KEN, a potem obok stacji Wilanowska do ul. Puławskiej. Na Co Jest Grane 24 Festival przygotujemy przechowalnię dla rowerów - ogrodzony placyk, w którym bezpiecznie zostawisz jednoślad pod okiem ochroniarza. Parking dla cyklistów znajdzie się już na terenie parku Królikarnia. Uwaga! Rowery trzeba będzie stamtąd odebrać najpóźniej do północy.

Najbliższa stacja rowerów miejskich Veturilo znajduje się przy stacji metra Wierzbno.

Dzieci: Muszą przebywać pod opieką osoby dorosłej.
Jedzenie: Na teren można wnosić jedzenie, ale nie w szklanych opakowaniach. Nie wolno wnosić napojów z wyjątkiem wody w plastikowej butelce o pojemności nie większej niż 0,5 litra. Ochrona ma prawo sprawdzić zawartość pojemników i butelek.
Osoby niepełnosprawne: Aby ułatwić obejrzenie występów, przygotujemy specjalną przestrzeń dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.
Parking: W pobliżu festiwalu nie ma wielu miejsc parkingowych, dlatego zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów.
Psy: Właściciele psów na terenie festiwalu zobowiązani są do założenia psu kaganiec oraz smycz oraz do bezwzględnego sprzątania po nim nieczystości. 
Rowery: Zachęcamy do przyjazdu rowerami - można je będzie bezpłatnie zostawić w wyznaczonym miejscu.
Zdjęcia, filmy na festiwalu: Na terenie festiwalu można robić zdjęcia, ale tylko amatorskimi aparatami cyfrowymi oraz tradycyjnymi amatorskimi aparatami kompaktowymi. Nie można wnosić profesjonalnych aparatów fotograficznych, kamer ani innego sprzętu nagrywającego audio-video bez specjalnej akredytacji.
Zakazy: Obowiązuje zakaz wnoszenia na teren festiwalu: alkoholu i środków psychotropowych, narkotyków oraz innych materiałów/sprzętów itp., które mogą spowodować zagrożenie życia, zdrowia bądź utratę, zniszczenie lub uszkodzenie mienia.
Płatności: Gotówką. Niektórzy sprzedawcy będą mieli własne terminale płatnicze umożliwiające płacenie kartą.
Depozyt: Na terenie festiwalu nie będzie depozytu.

zobacz także