Reni Jusis na Olsztyn Green Festival. Wraca po siedmiu latach, z muzyką świeżą i oryginalną

Norbert Kaczan, pas 03-05-2016

Powrót Reni Jusis jest jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy. W dniach 13-14 sierpnia artystka wystąpi podczas Olsztyn Green Festival nad jez. Ukiel.

Reni Jusis, chociaż obecna w mediach, na scenie nie pojawiła się od ponad siedmiu lat. Wróciła wydając wiosną album ,,Bang!”, który promować będzie podczas Olsztyn Green Festival. - To płyta elektroniczna, gdzie bardzo dużo eksperymentuję głosem, przetwarzam go - mówiła „Wyborczej Olsztyn”. - W warstwie tekstowej album jest bardzo zaangażowany społecznie. Śpiewam o antykonsumpcjonizmie, eksploatacji planety, o sytuacji kobiet, które są matkami i jednocześnie muszą się wcielać w wiele ról na raz. Na tym koncercie zaprezentuję głównie materiał z nowej płyty, ale też kilka remixów starszych piosenek dla mojej starszej publiczności. Będą w nowych odsłonach, żeby nie było nudno.
A co wokalistka myśli o idei Olsztyn Green Festival, który oprócz popularyzacji dobrej polskiej muzyki promuje ekologię i zdrowy styl życia? - To wspaniała inicjatywa, którą będę wspierać - zadeklarowała. - Mam nadzieję, że będzie mi dane pobyć w Olsztynie przez całe dwa dni trwania imprezy, żeby dobrze wczuć się w jej klimat. Chętnie przyjadę też tutaj, żeby odpocząć, ale w innym terminie, bo do tego potrzebuję spokoju, a na festiwalu nie chodzi o to, żeby było spokojnie.
Przypomnijmy na koniec, że Reni zrobiła prawdziwą furorę na polskim rynku muzycznym albumem „Zakręcona”, który ukazał się w 1998 roku i przyniósł zestaw bardzo nowoczesnych jak na tamte czasy i oryginalnych w kontekście ówczesnej polskiej sceny muzycznej piosenek z pogranicza takich gatunków jak r'n'b, disco, funk i hip hop. Artystka z miejsca stała się wielką gwiazdą - płyta sprzedawała się znakomicie, a jej autorka zdobyła trzy Fryderyki. W kolejnych latach umacniała swoją pozycję na rodzimej scenie pop.


 

czytaj także

zobacz także