Ania Dąbrowska na Olsztyn Green Festival. Wyjątkowy zmysł do wysmakowanych melodii

Norbert Kaczan 03-05-2016

Laureatka ośmiu Fryderyków powróciła po czteroletniej przerwie z płytą "Dla naiwnych marzycieli". W dniach 13-14 sierpnia 2016 r. Ania Dąbrowska wystąpi na Olsztyn Green Festival nad jez. Ukiel.

Ania Dąbrowska to jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek popowych. Szeroka publiczność usłyszała o niej dzięki programowi „Idol”. Później, w 2004 roku, wokalistka nagrała debiutancki krążek „Samotność po zmierzchu” i zdobywała kolejnych fanów takimi hitami jak „Nigdy nie mów nigdy”, „Trudno mi się przyznać”, „Nigdy więcej nie tańcz ze mną”. Cztery albumy Dąbrowskiej dotarły na pierwsze miejsce listy sprzedaży OLiS w Polsce. Na koncie ma osiem Fryderyków, w tym tytuł Wokalistki roku i za Album roku pop („Samotność po zmierzchu” w 2004 r.)
W ostatnich latach poświęciła się życiu rodzinnemu, ale też zmieniła swoje zaplecze artystyczne - management, skład zespołu, producenta i wreszcie na nowo wymyśliła swoją muzykę. Pozostawiła jednak elementy, które zawsze były nieodzownymi elementami jej stylu: pastelowe ciepło głosu, szlachetne nuty i szczyptę melancholii w tle.
Powróciła wydając album „Dla naiwnych marzycieli”. - Dąbrowska ma wyjątkowy zmysł do dobrych, wysmakowanych melodii. Ubiera je w ciepłe, podlane nieco brzmieniem retro aranżacje, podbija klubowym pulsem, otula klimatem chilloutowym. W którąkolwiek stronę akurat zerka, i tak serwuje potencjalny radiowy przebój - pisał na łamach „Wyborczej” Robert Sankowski.


 

czytaj także

zobacz także