Smolik & Kev Fox na Olsztyn Green Festival. Zjawiskowy polsko-brytyjski duet

Norbert Kaczan 26-04-2016

Efektem ich pracy było wydanie albumu, który został oceniony jako jeden z najlepszych w 2015 roku, a singiel "Run" był uznawany nawet za utwór roku. W dniach 13-14 sierpnia 2016 r. Smolik & Kev Fox wystąpią na Olsztyn Green Festival nad jez. Ukiel.

Polski muzyk, producent i kompozytor Andrzej Smolik oraz brytyjski wokalista i gitarzysta Kev Fox połączyli swoje siły po raz pierwszy w 2010 roku. Poznali się przypadkowo. Smolik wpadł na koncert Foxa, który był akurat w Polsce na paru występach. Potem podszedł, zaproponował współpracę. - Im bardziej się poznawaliśmy, tym więcej odkrywaliśmy wspólnych tematów - wspominał Fox. W efekcie powstał utwór „L.O.O.T.", który znalazł się na płycie Smolika "4".
W minionym roku artyści nagrali wspólnie cały album "Smolik/Kev Fox". To była jedna z najlepiej ocenianych płyt 2015 roku, a singiel "Run" był nawet uznawany za utwór roku. - To numer, z którego jestem najbardziej dumny - opowiadał Fox. - Jest o tym, gdy czujemy się zbyt dobrze, komfortowo. Gdy nic nas nie inspiruje, do niczego nie dążymy.
Kiedy muzycy zaczęli grać wspólne koncerty, prezentując efekty swojej współpracy, okazało się, że na żywo ten materiał sprawdza się nawet jeszcze lepiej. Publiczność podczas ich dotychczasowych występów była zachwycona.

czytaj także

zobacz także