REKLAMA

Boże Ciało

Boże Ciało

dramat
Reż. Jan Komasa
Polska | 115 min
Premiera: 11.10.2019
KINO ŚWIAT SP. Z O.O.

„Boże Ciało” to polski kandydat do przyszłorocznego Oscara. I historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim.

Daniel kieruje się jednak do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza, zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku.

"Boże Ciało": Fałszywy ksiądz porusza wiernych

Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza.

"Boże Ciało" z doborową obsadą

Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw...

W nagradzanym na całym świecie filmie Jana Komasy występują m.in. Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna i Eliza Rycembel. 

obsada

Bartosz Bielenia
Daniel
Aleksandra Konieczna
Kościelna
Eliza Rycembel
Marta
Tomasz Ziętek
Pinczer
Barbara Kurzaj
Wdowa
Leszek Lichota
Wójt
Zdzisław Wardejn
Proboszcz
Łukasz Simlat
Ksiądz Tomasz

wideo


zdjęcia

Bartosz Bielenia w filmie 'Boże Ciało' Jana Komasy

zobacz także

REKLAMA