REKLAMA

Deerskin

Deerskin

komedia
Reż. Quentin Dupieux
Francja | 77 min
Premiera: 03.01.2020

Jeden z największych przebojów sekcji Piętnastka Reżyserów na ostatnim MFF w Cannes. Bohaterką czarnej komedii Quentina Dupieux jest… kurtka z frędzlami. To ona staje się fetyszem niejakiego Georges’a, przegranego gościa, który po zakupie zamszowego ciucha zaczyna marzyć o sławie filmowca. Wydawszy ostatnie pieniądze, mężczyzna błąka się po francuskiej prowincji, z każdym dniem zbliżając się coraz bardziej do granicy obłędu.

Zaczepia ludzi, gada z frędzlami, chwyta za kamerę, snuje się po wzgórzach. W siatkę swoich fantazji, zmyśleń i kłamstw wciąga miejscową barmankę, która nocami hobbystycznie przemontowuje stare produkcje. To film o zwyczajnym szaleństwie – przyznał reżyser. – Ale przede wszystkim też o wolności: o tym, co z nią robimy.

Mieszając komedię z kinem grozy i dramatem obyczajowym, Deerskin ani na chwilę nie traci kontaktu z rzeczywistością – dziwność i absurd są tu jak zdumiewające narośla na surowej materii. To także aktorski tour de force Jeana Dujardina. Aktor znany z oscarowego Artysty jako gadający z kurtką Georges kpi z własnego gwiazdorskiego statusu.

obsada

Adèle Haenel
Denise
Albert Delpy
Pan B.
Coralie Russier
Sąsiadka w hotelu
Jean Dujardin
Georges
Laurent Nicolas
Recepcjonista
Pierre Gommé
Dziecko
Marie Bunel
Prostytutka w barze
Caroline Piette
Bankier

wideo


zdjęcia

'Deerskin', reż. Quentin Dupieux

zobacz także

REKLAMA