REKLAMA

Kobieta idzie na wojnę

Kona fer í stríð

dramat
Reż. Benedikt Erlingsson
Islandia, Francja, Ukraina | 101 min
Premiera: 08.03.2018
M2 Films

Przebojowa opowieść o kobiecie, która wywraca system do góry nogami! „Kobieta idzie na wojnę” podbiła dziesiątki festiwali na całym świecie i zelektryzowała samą Jodie Foster, która wykupiła prawa do amerykańskiego remake'u filmu.

"Mądry, pozytywny i zabawny film, poruszający palące globalne problemy? Drugiego takiego nie znajdziecie!" – zachwala film Jay Weissberg z "Variety". "Halldora Geirharðsdóttir jesr rewelacyjna – ma w sobie równie dużo z Toma Cruise’a w Mission Impossible, co z subtelnej głębi Grety Garbo" – dodaje Mark Kermode z "The Observer". Eric Kohn z Indiewire stwierdza z kolei, że "twórcy tego filmu dokonali niemożliwego – zrobili crowd pleaser o zmianie klimatycznej!".

Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „kobieta z gór”, samotnie wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.

obsada

Halldóra Geirharðsdóttir
Jóhann Sigurðarson
David Thor Jonsson
Magnús Trygvason Eliassen
Omar Gudjonsson
Juan Camillo Roman Estrada
Jörundur Ragnarsson

wideo


zobacz także

REKLAMA