REKLAMA

Krew Boga

Krew Boga

historyczny
Reż. Bartosz Konopka
Polska | 100 min
Premiera: 14.06.2019
KINO ŚWIAT SP. Z O.O.

Wczesne średniowiecze. Na ostatnią pogańską wyspę, cudem uniknąwszy śmierci, dociera rycerz Willibrord (Krzysztof Pieczyński). Okrutnie doświadczony przez los, lecz twardo stąpający po ziemi wojownik, już dawno zginąłby, gdyby nie pomoc Bezimiennego (Karol Bernacki) – pełnego ideałów chłopaka, skrywającego przed światem prawdziwą tożsamość. Pomimo różnic w światopoglądzie i podejściu do religii, mężczyźni zostają towarzyszami podróży.

Kontynuują wędrówkę połączeni wspólnym celem – chcą odnaleźć i ochrzcić ukrytą w górach osadę pogan. Chociaż chrystianizacja mieszkańców to jedyny sposób, by uchronić ich przed zbliżającą się zagładą, misję bohaterów spróbują zatrzymać kapłan pogan oraz ich wódz, Geowold. Ich działania wystawiają poglądy obcych na wielką próbę.

Jednak w ostatnim bastionie „starej wiary” Willibrord i Bezimienny mogą liczyć na nieoczekiwanego sojusznika. Jest nim Prahwe – charyzmatyczna córka Geowolda. Wkrótce miłość skonfrontuje się z nienawiścią, dialog z przemocą, szaleństwo z zasadami, a wielu będzie musiało zginąć…

obsada

Krzysztof Pieczyński
Willibrord
Karol Bernacki
Jan
Wiktoria Gorodeckaja
Prahwe
Jacek Koman
Geowold
Jan Bijvoet
Król
Jeroen Perceval
Karenga
Olivier De Sagazan
Pem
Dominik Bąk
Uwe

wideo


zdjęcia

Krew boga
REKLAMA