REKLAMA

Młodość Astrid

Unga Astrid

Reż. Pernille Fischer Christensen
Szwecja, Dania | 90 min
Premiera: 05.10.2018
Aurora Films

W biograficznej „Młodości Astrid”, która opowiada o początkach oraz młodości słynnej pisarki Astrid Lindgren (1907-2002), Pernille Fischer Christensen ukazuje silną, niezależną kobietę, która łamie normy społeczne, konwenanse i kroczy przez życie z podniesioną głową. W rolę tytułową wciela się Alba August, duńska aktorka znana w Polsce z serialu kryminalnego "Zakładnicy z metra".

Astrid i jej rodzeństwo mają szczęście, że dorastają w gospodarstwie pasterskim rodziców w Vimmerby. Chociaż ich codzienna rutyna kształtowana jest przez surowe wartości religijne, ich matka Hanna i ojciec Samuel zawsze dają im poczucie bezpieczeństwa i poczucie wolności. 

Rodzice Astrid pozwalają córce uczęszczać do szkoły średniej, co zasadniczo stanowi przywilej zamożnych dzieci burżuazyjnych, i nie stają na drodze 18-latce, gdy właściciel lokalnej gazety oferuje jej posadę stażystki w redakcji. 

Reinhold Blomberg nie tylko wprowadza Astrid w tajniki sztuki pisania, ale także zakochuje się w dziewczynie. Może się zdawać, że z wzajemnością, jednak kiedy Astrid zachodzi w ciążę, podejmuje ważną decyzję: nie chce wychodzić za mąż w tak młodym wieku, lecz zamiast tego postanawia sama zająć się sobą, a z czasem także swoim synem Lassem.

obsada

Alba August
Astrid
Maria Bonnevie
Hanna
Trine Dyrholm
Marie
Magnus Krepper
Samuel
Henrik Rafaelsen
Blomberg

wideo


zdjęcia

'Młodość Astrid'
'Młodość Astrid'
'Młodość Astrid'
'Młodość Astrid'
'Młodość Astrid'
'Młodość Astrid'
'Młodość Astrid'
REKLAMA