REKLAMA

Storm. Opowieść o odwadze

Storm: Letters van Vuur

familijny
Reż. Dennis Bots
Holandia | 100 min
Premiera: 12.01.2018
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Dwunastoletni Storm to mieszkaniec Antwerpii – najbogatszego miasta szesnastowiecznej Europy, której kręte uliczki przypominają wnętrze Hogwartu. Jednym z ulubionych zadań chłopca jest pomaganie tacie w drukarni, jednak ich z pozoru spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczego listu. Jego treść może zmienić kształt znanego im świata.

Kiedy ojciec Storma zostaje pojmany przez Inkwizycję, chłopiec w ostatniej chwili ucieka z drukarni, zabierając ze sobą matrycę z listem. Podczas ucieczki spotyka ukrywającą się w podziemiach Marieke, sprytną i rezolutną dziewczynę, która razem z nim wyrusza na ratunek uwięzionemu drukarzowi. Oboje nie spodziewają się, że ta przygoda na zawsze odmieni nie tylko ich życia, ale wpłynie też na losy całego miasta.

"Storm. Opowieść o odwadze" przenosi nas do burzliwych realiów początku XVI wieku, kiedy to Marcin Luter zapoczątkował reformację i doprowadził do gwałtownych przemian w Europie. Najnowszy film Dennisa Botsa, autora nagrodzonych na Festiwalu Kino Dzieci „Sekretów wojny”, to trzymająca w napięciu i dynamiczna opowieść, której klimat młodszym widzom przypomni "Harry’ego Pottera", a starszym – "Sherlocka Holmesa" Guy’a Ritchie’ego.

obsada

Davy Gomez
Storm
Juna de Leeuw
Marieke
Angela Schijf
Cecilia
Maarten Heijmans
Alwin
Peter Van den Begin
Van der Hulst
Egbert Jan Weeber
Jacob Proost

wideo


zdjęcia

Kadr z filmu 'Storm. Opowieść o odwadze'
Kadr z filmu 'Storm. Opowieść o odwadze'
Kadr z filmu 'Storm. Opowieść o odwadze'
Kadr z filmu 'Storm. Opowieść o odwadze'
Kadr z filmu 'Storm. Opowieść o odwadze'

zobacz także

REKLAMA