REKLAMA

Milczenie

Silence

dramat, historyczny
Reż. Martin Scorsese
USA, Tajwan, Meksyk, Japonia, Włochy | 161 min
Premiera: 17.02.2017
Gutek Film Sp. z o.o.

Inspirowany autentycznymi wydarzeniami i zrealizowany z niezwykłym rozmachem najnowszy film twórcy „Wilka z Wall Street”, „Infiltracji” i „Chłopców z ferajny”. Przez trzydzieści lat wybitny reżyser Martin Scorsese przygotowywał adaptację od dawna go fascynującej, słynnej powieści Shūsaku Endō. Trzydzieści lat po „Misji” powstało kolejne filmowe arcydzieło ukazujące ludzi żyjących w czasach wielkich napięć i konfliktów religijnych. W rolach głównych Andrew Garfield („Przełęcz ocalonych”), Adam Driver („Paterson”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”) oraz Liam Neeson („Uprowadzona”).

XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

„Milczenie” to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę.

obsada

Andrew Garfield
Ojciec Sebastião Rodrigues
Adam Driver
Ojciec Francisco Garupe
Liam Neeson
Ojciec Cristóvão Ferreira
Tadanobu Asano
tłumacz
Shinya Tsukamoto
Mokichi
Issei Ogata
Inoue

wideo


zdjęcia

Kadr z filmu
Kadr z filmu
Kadr z filmu

zobacz także

czytaj także

REKLAMA