REKLAMA

Netia Off Camera Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego

29.0408.05.2016

Krakowskie Centrum Kinowe ARS

KrakówŚw. Tomasza 11

Nazwiska z pierwszych stron gazet, 100 propozycji filmowych w ramach 10 sekcji, kino autorskie z całego świata - już 29.04 zaczynamy 9.edycję NETIA OFF CAMERA!

Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi" adresowany jest do reżyserów stawiających pierwsze artystyczne kroki.  O Krakowską Nagrodę Filmową – 100 000 USD – walczy w tym roku 10 filmów z całego świata. Zasadą festiwalu jest, że przewodniczącym konkursu głównego zostaje Polak. W tym roku zaproszenie organizatorów przyjął Krzysztof Zanussi.

W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych startuje 10 polskich produkcji z ostatniego roku. Nagroda główna to 100 tys. złotych dla najlepszego filmu. Przyznane zostaną również nagrody aktorskie za najlepszą rolę męską i żeńską.

W programie Festiwalu trzy nowe sekcje specjalne: "Strach się bać", "Tylko dla dorosłych?", "Do utraty tchu". Na dużym ekranie zobaczymy nietypowe, przekraczających konwencje gatunku horrory, przyjrzymy się uważnie ekstremalnym postawom, skrajnościom i pasjom, w końcu opowiemy o dorosłości w niekonwencjonalny, a przy tym pełen humoru  sposób.

Z mistrzami drugiego planu związana jest inna festiwalowa aktywność. Kolejny raz częścią NETIA OFF CAMERA jest OFF CAMERA PRO INDUSTRYto wydarzenia adresowane do profesjonalistów związanych z polską i międzynarodową branżą filmową. To miejsce, w którym filmowcy mogą nawiązać kontakty i podnieść swoje kwalifikacje, ucząc się od najlepszych specjalistów z całego świata. Wszystko to w swobodnej atmosferze Krakowa i Festiwalowego Centrum w Kinie Pod Baranami od 4 do 6 maja.

"Lolo" Julie Delpy na otwarcie 9.Netia Off Camera

Na planie pracowała z Agnieszką Holland („Europa, Europa") i Krzysztofem Kieślowskim ( trylogia „Trzy kolory"). Najbardziej znane kreacje stworzyła u boku Ethana Hawke’a w trylogii „Przed wschodem słońca”, „Przed zachodem słońca” i „Przed północą” Richarda Linklatera. Od pewnego czasu realizuje się również jako scenarzystka i reżyserka. 

zobacz także

czytaj także

REKLAMA