Co Jest Grane Festival 2016. Co musisz wiedzieć o festiwalu
Prezentujemy szczegółowy program koncertów i mapę terenu festiwalowego. Polecamy pokazy filmowe, warsztaty i konkursy. Piszemy dlaczego warto odwiedzić newsroom CJG 24, jakie knajpki będą serwowały popisowe dania i przekąski oraz jakie atrakcje czekają na dzieci.

Co Jest Grane Festival odbędzie się w sobotę 18 czerwca w warszawskiej Królikarni przy ul. Puławskiej 113a. Bilety na festiwal zostały wyprzedane. Jeśli do sprzedaży na miejscu trafi dodatkowa pula biletów, będzie to ogłoszone na profilu festiwalu na Facebooku . Przypominamy, że dzieci do lat 12 oraz osoby powyżej 65. roku życia na festiwal wchodzą za darmo (ochrona poprosi o dokument uprawniający do bezpłatnego wejścia).

KONCERTY
NA SCENIE CO JEST GRANE 24
godz. 15 - Krzysztof Zalewski Solo Act
godz. 16.30 - Organek
godz. 18 - Ania Dąbrowska
godz. 19.30 - Kortez
godz. 21 - Brodka
godz. 22.30 - Artur Rojek
NA SCENIE T-MOBILE ELECTRONIC BEATS
godz. 17.30 - warsztaty z beatboxingu
godz. 19 - Baasch z udziałem Jaaa i Rysy
godz. 20.30 - Jaźni
godz. 22 - Bshosa DJ set

DZIECIĘCY OGRÓD - STREFA DLA DZIECI
MINISCENA:
godz. 13 - fragmenty spektakli Teatru Muzycznego Roma „Alicja w krainie czarów” oraz „ Mały książę”. Dla dzieci od 4 lat.
godz. 14 - spotkanie z Edytą Jungowską, rozmowa, zabawy i fragmenty „Karlssona z dachu”.
Program dostosowany do wieku zebranej grupy.
godz. 15.30 - koncert Smykofonii „Muzyczna wędrówka po świecie”. W muzyczną podróż dzieci zabiorą trzej doświadczeni muzycy: akordeonista, kontrabasista i klarnecista, który często sięga po saksofon.
Dla dzieci do 5 lat.
godz. 17 - spektakl improwizowany „Nikt Nic Nie Wie” Klubu Komediowego. Na scenie nie ma żadnej scenografii, improwizatorzy nie mają kostiumów, za to razem z widzami wymyślają światy, historie i scenariusze kolejnych bajek. W czasie spektakli to dzieci dają inspirację, wymyślają postaci, mają wpływ na przebieg przedstawienia.
SPECJALNE POKAZY FILMOWE, KONKURSY I WARSZTATY W GODZ. 12-18
„Niezwykłe filmowe podróże z Festiwalem Kino Dzieci” - pokazy filmów krótkometrażowych („Gruffalo”, „Głodny”, „Kura Paola”, „List”, „Słoń i rower”, „Atlas”, „Płatek śniegu”, „Niespodzianka, królik i jeleń”, „Dżin z puszki”, „Raz dwa trzy drzewo patrzy”, „Wstyd i okulary”, „Prezenty Astona”, „Mały Gruffalo”) i zabawy dla najmłodszych w namiocie festiwalowym.
Warsztaty plastyczne z Wydawnictwem Tashka. Przez cały dzień warsztaty wokół książki „E2rd”, w której dziewięcioro pisarzy dopisywało kolejne rozdziały we właściwym dla siebie stylu. Na warsztatach każdy będzie mógł wymyślić nowe historie E2rda - bohatera, który tak naprawdę jest rysunkiem pewnego chłopca. W godz. 13-14 warsztaty z książką „Niebieska Kapturka”. Dzieci będą wymyślać, kleić i ozdabiać własną wersję nakrycia głowy Kapturki. Dla dzieci od 5 lat.
„Jak dobrze znasz Warszawę” - Narodowy Instytut Audiowizualny NInA zaprasza na konkursy z nagrodami o architekturze przedwojennej Warszawy.
W strefie będą też stoiska wydawnictw książkowych: Tashka, Lamala, Widnokrąg i Poławiacze Pereł.
GROTA POD TARASEM PAŁACU:
godz. 15 - warsztaty muzyczne „Co Głos Głosi” Małej Warszawskiej Jesieni. Poprowadzi je Joanna Freszel (sopran), a poświęcone będą instrumentowi, który ma każdy, czyli ludzkiemu głosowi. Dla dzieci w wieku 4-10 lat.
KINO FESTIWALOWE W PAŁACU
Filmy Krzysztofa Kieślowskiego i inspirowane jego twórczością debaty. Zaprasza Telewizja Kino Polska
godz. 13 - debata „Dekalog popkulturowo- przed „Rodziną Soprano” był „Dekalog” Kieślowskiego”, wśród gości m.in.: Jerzy Stuhr, Dariusz Jabłoński, Magda Juszczyk.
godz. 14 - „Krótki film o miłości”, reż. Krzysztof Kieślowski. godz. 15.30 - dyskusja o duchowości z religią i bez, o pocieszycielskiej roli opowiadania historii, wśród gości m.in.: ks. Andrzej Luter, Joanna Kos-Krauze.
godz. 16.30 - „Bez końca”, reż. Krzysztof Kieślowski.
godz. 19 - BMW Group Polska zaprasza na projekcję filmu „Droga do mistrzostwa”, reż. Bartosz Konopka. Przed seansem i po będzie można kupić album ze zdjęciami z planu filmowego autorstwa fotografa Jacka Poremby. A przez cały czas trwania festiwalu - obejrzeć wystawę zdjęć do projektu „Droga do mistrzostwa”.
AKCJA ARTYSTYCZNA KWIACIARNI GRAFIKI
Godz. 15-18. Sitodruk na żywo. UWAGA!!!! Przynieście jasne, bawełniane koszulki, na nich Marta Kwiatek i Kwiatek będą nadrukowywać sitem festiwalowy graf. Dla kolekcjonerów sitodrukowych artefaktów mamy limitowany plakat.
NEWSROOM CO JEST GRANE 24
To stąd będziemy relacjonować online wydarzenia i koncerty z naszego festiwalu. Tu będzie można zdobyć autografy artystów. Działać będzie gifbudka - przyjdźcie, zróbcie zdjęcia i podzielcie się gifem ze znajomymi, a wydruk zabierzcie ze sobą na pamiątkę. Będą wygodne leżaki i pufy.
STREFA KULINARNA

Warszawskie knajpy będą serwowały popisowe dania i przekąski:
Superiore Wine Bar,
Beirut Hummus & Music Bar,
Why Thai,
Smaki Warszawy,
Delikatesy Esencja,
Krowarzywa,
Lokal Vegan Bistro,
Melody - Lody Naturalne.
O napoje zimne i gorące zadbają: Perła, John Lemon i Gazeta Cafe.
Więcej informacji na cojestgrane24festival.pl