Co jest Grane 24 Co jest Grane 24 25 wydarzeń dziś
wróć zmień
Najbardziej popularne:
5 +25 km 50
Zastosuj
  • wydarzenia
  • repertuar kin
  • repertuar teatrów
  • magazyn kulturalny
  • bilety cjg24
  • zjedz to w Warszawie
  • Co Jest Grane 24 Festival 2019
  • Białystok New Pop Festival 2019

Najczęściej czytane

  • magazyn kulturalny

  • wszystkie artykuły
  • o filmie
  • o muzyce
  • o teatrze
  • o wystawach
  • dla dzieci
  • w mieście
  • quizy
REKLAMA
Letni pawilon rekreacyjno-kulturalny 'Pokój na lato' przy Muzeum Powstania Warszawskiego / Fot. Marek Michalski

Warszawa na lato nie tylko nad Wisłą. Pawilony, modne miejscówki, klubokawiarnie [PRZEWODNIK]

KATARZYNA BEDNARCZYKÓWNA| 17-06-2016

Pod drzewami, na zaplażowanym betonie, w polu, między wieżowcami, przy opuszczonych torach kolejowych. Lato jest nie tylko nad rzeką - polecamy najciekawsze pawilony, ogródki i pikniki sezonowe w mieście.

POKÓJ NA LATO

ul. Grzybowska 79

Letnia kawiarnia i pawilon rozrywkowo-kulturalny przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Miejsce miało premierę w zeszłym roku, powstało w opozycji do zagłębia biurowego, które wyrosło wokół muzeum: jest kawałek zieleni, można się zrelaksować na leżakach i skorzystać z rozkładu kulturalnego, który w nietypowy sposób przypomina historię Warszawy i lokalne tradycje.

 W tegorocznej odsłonie pawilon jest ponad dwa razy większy, ma też zadaszenie. Jest wyznaczona przestrzeń na warsztaty, wykłady varsavianistyczne, koncerty, relaks, a także strefa dla dzieci.

Przez cały sezon przy Pokoju działają ogródek warzywny i hotel dla roślin Pensjonat Roślinka: na czas wyjazdu można je zostawić w szklarni, gdzie bezpłatnie zajmą się nimi ogrodnicy.

Letni pawilon rekreacyjno-kulturalny 'Pokój na lato' przy Muzeum Powstania Warszawskiego / Fot. Marek Michalski Letni pawilon rekreacyjno-kulturalny 'Pokój na lato' przy Muzeum Powstania Warszawskiego / Fot. Marek Michalski

 

Wśród atrakcji: koncerty; potańcówki retro; wieczorne Piątkowe Pol- cyny, czyli jazzowo-swingujące koncerty (muzyka serialowa z lat 50., Kabaret Starszych Panów, warszawskie szlagiery, Stanisław Grzesiuk, polska muzyka filmowa w wykonaniu bandu Michała Polcyna); warsztaty: rowerowe (3 lipca i 14 sierpnia), kino letnie ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty (projekcje 3 lipca i 7 sierpnia); co dwa tygodnie dyżury varsavianistyczne z blogerem Piotrem Kunertem; tworzenie warszawskiej mapy roślin jadalnych, która powstaje podczas wspólnych spacerów po Warszawie; warsztaty majsterkowo-historyczne, podczas których własnoręcznie wykonuje się przedmioty w stylistyce dawnych lat; warsztaty z kosmetyki naturalnej; zajęcia dla dzieci (np. nauka szycia). Na wszystko - wstęp wolny. W barze zniżki dla seniorów i kombatantów.

 

Letni pawilon rekreacyjno-kulturalny 'Pokój na lato' przy Muzeum Powstania Warszawskiego / Fot. Marek Michalski Letni pawilon rekreacyjno-kulturalny 'Pokój na lato' przy Muzeum Powstania Warszawskiego / Fot. Marek Michalski

Najbliższe wydarzenia:

  • Piątek, Piątkowe Polcyny, w godz. 20.30-23
  • Sobota, koncert Mikromusic, godz. 20
  • Godziny przyjmowania flory do Pensjonatu Roślinka: pon.-śr. w godz. 11-13 i 18-21

KULTURALNY PLAC DEFILAD

pl. Defilad 1

Zielone podwórko społeczno-kulturalne, które po raz trzeci ożywia latem betonową pustynię pl. Defilad. Organizatorem projektu jest ratusz, a współtworzą go niezależni artyści, aktywiści oraz klubokawiarnie i instytucje działające w sąsiedztwie placu, m.in.: Teatr Studio, barStudio, Cafe Kulturalna, Teatr Dramatyczny, MSN, Teatr 6. Piętro, Kinoteka, Teatr Lalka, Akademia Fotografii.

Ogród na Placu Defilad  / fot. Katarzyna Bąba Ogród na Placu Defilad / fot. Katarzyna Bąba

Można zrelaksować się w Ogrodzie Miejskim, który zazieleniła rodzina Grąbczewskich, i siąść przy wspólnym Stole Miejskim - miejscu do spotkań, debat, konsultacji społecznych. W tym roku nowością jest Mebel Miejski, instalacja stworzona z elementów ze stali, drewna i zieleni. Mebel stanie się połączeniem sceny, ekranu kinowego, przestrzeni warsztatowej, miejsca dziennego i nocnego relaksu dla mieszkańców.

Wśród atrakcji: muzyka na żywo: szkic letniego festiwalu muzyki klasycznej Transkrypcje, którego kuratorami są Marcin Masecki i Tomek Pokrzywiński (9 koncertów od 3 lipca do 28 sierpnia), Festiwal Mozartowski (6 koncertów w lipcu), Big Band Marcina Maseckiego (23 lipca); sadzenie Ogrodu Społecznościowego (czerwiec); Futuwawa, czyli konkurs na najlepszy projekt dla Warszawy przyszłości (30 czerwca); kolacja Sen Nocy Letniej w odmienionej, baśniowej scenerii Płyty Głównej; niedzielne śniadania z „Kukbukiem” (od czerwca); Wielki Antykwariat, czyli garażówka, na której wystawi się kilkanaście antykwariatów, sklepów winylowych i prywatnych wystawców (4 edycje w czerwcu, lipcu i sierpniu); kino letnie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami (od czerwca); poranne ćwiczenia dla seniorów (od czerwca); cykl czytań performatywnych we współpracy z twórcami TR Studio i letnia scena partnerskich teatrów; poniedziałkowe projekcje 8 najnowszych spektakli Teatru Telewizji; cykl pokazów najlepszych monodramów z Polski (sierpień).

Atrakcje Warszawy: w ramach projektu Plac Defilad, w minione wakacje na centralnym placu stolicy stanął ogromny stół / Materiały prasowe Atrakcje Warszawy: w ramach projektu Plac Defilad, w minione wakacje na centralnym placu stolicy stanął ogromny stół / Materiały prasowe

Najbliższe wydarzenia:

  • Piątek, Sinfonia Varsovia Brass - koncert, w godz. 20-21.30
  • Niedziela, śniadanie z „Kukbukiem”, godz. 10.30
  • Niedziela, Wielki Antykwariat, w godz. 10-16
  • Wtorek i czwartek, Czikung o wschodzie słońca, czyli ćwiczenia dla seniorów i nie tylko, w godz. 8.15-9
  • Czwartek, Kino letnie, projekcja „Her Aim is True”, reż. Karen Whitehead, godz. 21.30, wstęp wolny

STACJA MERCEDES

róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja

Na Powiśle wróciła w ubiegłym tygodniu i znów przyciągnęła tłumy. W tym sezonie Stacja Mercedes znów zaprasza świetnych artystów, wśród nich m.in. Mery Komasa (15 lipca), Smolik i Kev Fox (22 lipca), Krzysztof Zalewski (29 lipca) i Bovska (5 sierpnia), będą transmisje meczów Euro, w których gra polska reprezentacja oraz z półfinałów i finału; kino letnie z filmem fabularnym i dokumentem w środy (czerwiec i lipiec godz. 21, sierpień godz. 20.30); imprezy motoryzacyjne, jak Dzień Klasyków czy Dzień Pagody.

Stacja Mercedes / P.T. JAKUBOWSKI/ mat. prasowe Stacja Mercedes / P.T. JAKUBOWSKI/ mat. prasowe

Najbliższe wydarzenia

  • Poniedziałek, premiera kolejnego odcinka serialu Makabreski (projekt muzyczno-wizualny Natalii Grosik z zespołu Mikromusic i Bolka Makabreski znanego m.in. z zespołów Ahimsa czy The Black Tapes), godz. 19.30.

NOCNY MARKET

ul. Towarowa 3

Drugiego miejsca z takim klimatem w Warszawie nie ma: opuszczone tory kolejowe zarośnięte zielenią, oświetlone przez neonowe jarzeniówki, kolorowe ławki, krzesła i leżaki, wspólne stoły, widok na starą lokomotywę. Jest industrialnie, trochę Azji, trochę Berlina.

Nocny Market rozstawi się na starych peronach dworca Warszawa Główna / Grzegorz Pastuszak/ mat. prasowe Nocny Market rozstawi się na starych peronach dworca Warszawa Główna / Grzegorz Pastuszak/ mat. prasowe

Wieczór w Nocnym Markecie przy opuszczonych torach kolejowych Warszawy Głównej / źródło/ Facebook Wieczór w Nocnym Markecie przy opuszczonych torach kolejowych Warszawy Głównej / źródło/ Facebook

Nocny Market to letni weekendowy projekt twórców Hocków Klocków nad Wisłą, pomysł przywieźli z Azji. - To nie imprezownia, tylko miejsce na rozkręcenie imprezy: chcemy, żeby ludzie u nas zjedli, napili się, poprawili paznokcie i brodę, zrobili tatuaż. I dopiero poszli w miasto - tłumaczy Ewa Siemionow z klubokawiarni.

Miejsce powstało dwa tygodnie temu na starych peronach dworca Warszawa Główna, które stały nie- używane od 1997 roku. Łączy targ restauracji serwujących jedzenie uliczne, wielokulturową kuchnię, stoiska z gadżetami, studio tatuażu, salon manikiuru i barbera. Wystawcy usługowi i gastronomiczni zmieniają się co weekend, żeby uniknąć nudy. W tle gra muzyka z didżejki, w planach są koncerty, wystawy fotografii i warsztaty kreatywne. Wstęp wolny.

Otwarte: pt.-sob. w godz. 17-1, niedz. w godz. 16-23

PLAŻÓWKA

al. 4 Czerwca 1989 r., Ursus

Koncept plażowy na środku pola po uprawie kalafiorów, vis-a-vis blokowiska w centrum Skoroszy, za plecami ekran akustyczny, co kilkanaście minut przelatuje samolot. Jest piasek, bar, leżaki, kosze plażowe, kino letnie, transmisje Euro, olimpiady i innych ważnych wydarzeń sportowych na telebimie, boisko do siatkówki, tor do skimboardu, plac zabaw. Miejsce powstało z myślą o tutejszych mieszkańcach, dla których wypad nad Wisłę z Ursusa to prawdziwa wyprawa.

 / ALBERT ZAWADA / ALBERT ZAWADA

Mimo że Plażówka działa dopiero od dwóch tygodni, podczas transmisji meczu Polska - Irlandia nie dało się wbić szpilki. Na wszystkie atrakcje - wstęp wolny.

Najbliższe wydarzenia

  • Wtorek, transmisja meczu Polska - Ukraina, godz. 18

PROCHOWNIA ŻOLIBORZ

W środku parku Żeromskiego (metro Plac Wilsona)

Klubokawiarnia w środku parku Żeromskiego, leżaki porozstawiane między drzewami, nad nimi zawieszone lampki. W barze można kupić domowe ciasta, lemoniady, kanapki, wrapy i lekkie, warzywne przekąski, naturalne lody, kawę, alkohol.

Prochownia Żoliborz w parku Żeromskiego / źródło / Facebook Prochownia Żoliborz w parku Żeromskiego / źródło / Facebook

Prochownia Żoliborz organizuje pikniki sąsiedzkie, warsztaty dla dzieci, wystawy fotografii, potańcówki. W każdy wtorek letniego sezonu mają kino plenerowe ze sporym przekrojem gatunków filmowych: komedią, dramatem, dokumentem, filmem biograficznym i kreskówką. Początek pokazów o godz. 21.30.

Najbliższe wydarzenia

  • Niedziela, Filmowe Midsommar, czyli jak Szwedzi obchodzą swoją noc świętojańską, początek pokazu filmowego o godz. 21.30

SŁUŻĘ KAWĄ W SDK

ul. Bacha 15

Najbardziej oryginalny dom kultury w Warszawie: nowoczesna, minimalistyczna, przestronna architektura łącząca drewno i szkło, strome dachy, mały amfiteatr, obok koza w zagrodzie, ogródek, masa zieleni.

Nowy Służewiecki Dom Kultury / fot. Franciszek Mazur Nowy Służewiecki Dom Kultury / fot. Franciszek Mazur

Służewski Dom Kultury położony w Dolinie Służewieckiej poza ciekawym, międzypokoleniowym programem artystycznym ma też kawiarnię Służę Kawą. Można podjechać na rowerze, kupić lemoniadę i letnią zupę, rozłożyć się na leżakach pod drzewami, poczytać książkę na wielkich, szerokich schodach, albo poćwiczyć jogę na macie. Wstęp wolny.

 

 

Nowy Służewiecki Dom Kultury / fot. Franciszek Mazur Nowy Służewiecki Dom Kultury / fot. Franciszek Mazur

Najbliższe wydarzenia

  • Środa, warsztaty rękodzielnicze z haftowania mapy roślin jadalnych w okolicy SDK, bez ograniczeń wiekowych, godz. 18.30

Służę Kawą otwarte: pon.-pt. w godz. 8-21, sob.-niedz. w godz. 10-21.

PIKNIK WARSZAWSKI

Pole Mokotowskie, ul. Wawelska 5

Klub Iskra. Pole Mokotowskie przy Skrze / Fot. Agata Grzybowska / Agencja Wyborcza.pl Klub Iskra. Pole Mokotowskie przy Skrze / Fot. Agata Grzybowska / Agencja Wyborcza.pl

Rozkładają się co niedziela i robią relaks nad basenem, pod gołym niebem. Letni projekt Piknik Warszawski miał inaugurację w ubiegłym roku. Na miejscu można spróbować kuchni wielokulturowej, dobrego jedzenia ulicznego przygotowanego przez lubiane warszawskie knajpy, jest livecooking, bywają drobne targi z letnią modą, designem i gadżetami polskich, niszowych projektantów. Poza tym można pograć w bule, frisbee, planszówki, badmintona, poleżakować i poczytać zaległe książki.

Otwarte: niedz. w godz. 12-18

CAFE JURTA

park Kępa Potocka

Kępa Potocka, mnóstwo zieleni, darmowe koncerty na żywo, leżaki, kajaki, dobra kawa, smaczne ciastka i przekąski. I coś dla fanów ogrodnictwa: wokół Cafe Jurata każdy może wydzierżawić sobie małą grządkę i ze wsparciem doświadczonego ogrodnika uprawiać zioła, kwiaty i warzywa.

Cafe Jurta na Kępie Potockiej w 2010 roku / Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Wyborcza.pl Cafe Jurta na Kępie Potockiej w 2010 roku / Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Wyborcza.pl

Najbliższe wydarzenia

  • Sobota, koncert The Saturday Tea w godz. 20-23

Otwarte: codziennie w godz. 9-22   

powiązane wydarzenia

kino letnie, wszyscy jesteśmy fotografami
  • spotkania i wykłady
  • patronat

Kino Letnie vol. 2 Wszyscy Jesteśmy Fotografami

Plac Defilad
do25sie

czytaj także

  • w mieście

Wolisz promem, Flotą czy wodną taksówką? Wiemy jak, kiedy i za ile przeprawisz się na drugi brzeg rzeki

Przewiozą szybko, podrzucą do kolejnego klubu, zabiorą w godzinny rejs - za darmo, za parę złotych albo kilka sztuk zebranych śmieci z plaży i bulwarów. W jaki sposób tego lata można przeprawić się przez Wisłę?

  • jedzenie

Targi Książki Kulinarnej w Zamku Ujazdowskim. Tak smaczne, że aż chce się jeść

Już po raz czwarty Marta Gessler, twórczyni Qchni Artystycznej i felietonistka „Wysokich Obcasów”, zaprasza na Targi Książki Kulinarnej. Prócz smakowitych książek nie zabraknie też dobrego wzornictwa, wykładów, pokazów, a nawet - kulinarnych pojedynków.

    Joga: dla pewności siebie, przełamana lęków i prostych pleców. W soboty darmowe zajęcia na Żoliborzu z Marceliną Sankowską

    Dlaczego opłaca się stać na głowie i nie zrywać z łóżka? O zaletach jogi opowiada Marcelina Sankowska, joginka prowadzącą zajęcia w Prochowni Żoliborz.

    • w mieście

    Wolisz jogę na plaży, pilates w parku, trening nad rzeką? Sprawdź gdzie w wakacje ćwiczyć za darmo [PRZEWODNIK]

    Latem nie trzeba odnawiać karnetów na siłownię. Na plaży i w parkach można poćwiczyć jogę, pilates, treningi biegowe, funkcjonalne i ogólnosprawnościowe - pod okiem profesjonalnych instruktorów i za darmo.

    • w mieście

    Tydzień w plenerze: piknik francuski, potańcówki, kino letnie, koncerty, impro

    Będą tańce na dechach, impreza przy basenie, francuskie naleśniki, Woody Allen na leżakach i Osiecka na Bemowie.

    • muzyka

    Artur Rojek brawurowo skończył festiwal Co Jest Grane 24. Zagrali też Brodka, Kortez, Organek

    Festiwal Co Jest Grane 24 w warszawskiej Królikarni to koncerty najlepszych polskich muzyków. Zagrali m.in. Artur Rojek, Brodka, Kortez, Organek.

    • w mieście

    Przewodnik klubowy wzdłuż Wisły. Mamy mapę z najlepszymi miejscówkami i wiemy, co cię w nich czeka

    Gdzie posłuchasz muzyki na żywo, potańczysz na dechach, pograsz w siatkę, obejrzysz kino i teatr na leżakach, ile zapłacisz za drinka i o której nie zastaniesz pustego baru? Oto najprzyjemniejsze kulinarnie i rozrywkowo miejsca po obydwu stronach rzeki.

    • w mieście

    Targi Wzory w Ogrodzie. Zaprojektuj zieleń naturalnie w Służewskim Domu Kultury

    Impreza dla fanów dobrego stylu w domowym ogródku. W sobotę odbędzie się piąta edycja Targów Designu „Wzory”, tym razem w Służewskim Domu Kultury.

      Miło się dowiedzieć nad Wisłą. Komicy pokażą jak zrozumieć trudne zagadnienia nauk ścisłych

      Pośmiej się, a przy okazji dowiedz czegoś ciekawego. Podczas specjalnego wakacyjnego cyklu na jednej scenie występują naukowcy i komicy z Klubu Komediowego.

      • w mieście

      Swing na dechach przy fontannie. W lipcu wracają potańcówki na Podzamczu z muzyką na żywo

      Zmiksowany Fogg i Elvis, playlisty z Peerelu, funky, jazz, warszawskie kapele podwórkowe, odkurzone, amerykańskie standardy i kwartet sentymentalny. W każdy piątek i sobotę lipca na Podzamczu odbędą się potańcówki przy DJ'ach i muzyce na żywo.

      • muzyka

      Warsaw Summer Jazz Days. Mariusz Adamiak o jazzowym festiwalu w Warszawie

      - Jazz musi wrócić do mniejszych sal. To muzyka wyrafinowana, intelektualna wymagająca wysiłku od słuchacza - mówi Mariusz Adamiak przed rozpoczynającym się w czwartek w Soho Factory festiwalem Warsaw Summer Jazz Days.

      • w mieście

      Spędź Lato na Jazdowie. Wakacyjny plener dla dorosłych z hamakami i latawcami z ziaren kawy i ryżu

      Żeby obudzić w sobie dziecko, dać upust twórczym zapędom, zrobić dla siebie coś mało praktycznego, za to bardzo kreatywnego. Przez całe lato CSW Zamek Ujazdowski organizuje sobotnie plenerowe warsztaty dla dorosłych.

      • w mieście

      Otwarcie Stacji Mercedes. Na Powiśle wraca pawilon letnich imprez

      Darmowe koncerty, kino letnie, transmisje Euro, dyskusje, stare samochody. W sobotę na skraju parku Rydza-Śmigłego po raz czwarty sezon rozpoczyna letni pawilon Stacja Mercedes.

      • w mieście

      Nowa Plażówka w Ursusie. Na polu po uprawie kalafiorów powstaje plażowa klubokawiarnia

      Są pierwsi przy al. 4 Czerwca 1989 roku, pierwsi w Ursusie, a może i w całej Warszawie. W szczerym polu, vis-a-vis blokowiska w centrum Skoroszy, otwiera się koncept plażowy z piaskiem, barem, kinem letnim, boiskiem do siatkówki, torem do skimboardu i placem zabaw.

      • w mieście

      Nocny Market na Dworcu Głównym. Azja i Berlin na nieczynnych torach kolejowych

      Namioty z jedzeniem i gadżetami, salon tatuażu, barber, leżaki, muzyka, bar. Niedaleko pl. Zawiszy, na zapomnianych peronach dworca Warszawa Główna otwiera się letni Nocny Market.

      • w mieście

      Kulturalny Plac Defilad. Wraca Ogród w centrum miasta

      Zaczynają otwarciem Ogrodu Miejskiego. Od piątku do końca letniego sezonu plac Defilad znów stanie się przestrzenią społeczno-kulturalną.

      REKLAMA
      • Wyborcza.pl
      • Wyborcza.biz
      • Wysokie Obcasy
      • CoJestGrane24
      • Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.
      wydarzenia
      • Muzea, wystawy i wernisaże
      • Co Jest Grane 24
      • Europejskie Targi Muzyczne 2016
      • Co Jest Grane 24 Festival
      • Premiery teatralne
      • Filmy i premiery filmowe
      • Repertuar kin
      • Repertuar teatrów
      • Koncerty
      • Trasy koncertowe
      • Imprezy w Twoim mieście
      • Orange Warsaw Festival 2017
      • Olsztyn Green Festival 2017
      • Szczecin Jazz Festival 2017
      miejsca
      • Mojo Picon
      • Wi-Taj na placu Konstytucji
      • Najlepsze lody w Warszawie
      • Podkowa Wine Depot
      • 12on14 Jazz Club
      • NOSPR
      osoby
      • Maciej Stuhr
      • Jennifer Lawrence
      • Margot Robbie
      • Przemysław Wojcieszek
      • Andrzej Chyra
      • Madonna
      • Hugh Grant
      • Marta Nieradkiewicz
      • Woody Allen
      • Izabela Trojanowska
      • Olivier Heim
      • Diana Krall
      • Artur Rojek
      • Dave Gahan
      • Kasia Smutniak
      • Wynton Marsalis
      • Deborah Brown
      • Michalina Wisłocka
      recenzje filmów
      • Ojcowie i córki
      • Kobiety bez wstydu
      • Pięćdziesiąt twarzy Blacka
      • Copyright © Agora SA
      • O nas
      • Reklama w Gazecie Wyborczej
      • Prywatność
      • Nasze tematy
      • Licencje/Kontent
      • Kontakt
      • Pomoc