Co jest Grane 24 Co jest Grane 24 10 wydarzeń dziś
wróć zmień
Najbardziej popularne:
5 +25 km 50
Zastosuj
  • wydarzenia
  • repertuar kin
  • repertuar teatrów
  • magazyn kulturalny
  • bilety cjg24
  • zjedz to w Warszawie
  • Co Jest Grane 24 Festival 2019
  • Białystok New Pop Festival 2019

Najczęściej czytane

  • magazyn kulturalny

  • wszystkie artykuły
  • o filmie
  • o muzyce
  • o teatrze
  • o wystawach
  • dla dzieci
  • w mieście
  • quizy
REKLAMA
Kolektyw Kwiaciarnia Grafiki: Marta Kwiatek i Kwiatek / Fot. Magda Starowieyska

Wybierz graf na festiwalowy sitodruk

EWELINA BUCHNAJZER| 16-06-2016

Na festiwalu Co jest Grane 24 w najbliższą sobotę każdy może jasną bawełnianą koszulkę zadrukować grafem zaprojektowanym przez kolektyw Kwiaciarnia Grafiki. A w czwartek 16 czerwca można zagłosować na jeden z trzech proponowanych przez nich wzorów.

Już w sobotę 18 czerwca od godz. 15 do 18 w Królikarni na Co Jest Grane 24 Festival Marta Kwiatek i Kwiatek, czyli Kwiaciarnia Grafiki, będą nadrukowywać sitem wybrany przez was wzór grafu. Nie zapomnijcie tylko o przyniesieniu koszulki!

Głosowanie na wzór w czwartek 16 czerwca na Facebooku Co Jest Grane 24 Festival . Trzy projekty przedstawiamy poniżej.

Trzy projekty sitrodruku przygotowane przez kolektyw Kwiaciarnia Grafiki na Co Jest Grane 24 Festival / Kwiaciarnia Grafiki Trzy projekty sitrodruku przygotowane przez kolektyw Kwiaciarnia Grafiki na Co Jest Grane 24 Festival / Kwiaciarnia Grafiki

Na festiwalowiczów będzie czekała limitowana edycja plakatów.

Ewelina Buchnajzer: Skąd się wzięła Kwiaciarnia Grafiki?

KWIATEK: Geneza naszych kwiaciarnianych działań zaczęła się, kiedy spotkałem w Galerii Zachęta swoją przyszłą żonę, Martę aka Słońce. Tam się poznaliśmy, ona włączyła się w projekt, który ja robiłem. Oboje zawodowo zajmujemy się projektowaniem graficznym, a do tego Marta działała w przestrzeni publicznej, podejmując różne działania artystyczne. Po czasie okazało się, że mamy tak wiele wspólnych pomysłów, że założyliśmy grupę Kwiatuchi, czyli nasz kolektyw, który na początku zajmował się tylko działaniami artystycznymi, do których wykorzystywaliśmy głównie zieleń. Zapraszaliśmy do nich mieszkańców, ale później się rozrósł i tak powstała Kwiaciarnia Grafiki.

Co chcieliście pokazać tym projektem?

- Wiedzieliśmy, że nie stworzymy tylko firmy zajmującej się projektowaniem graficznym, tylko że to nasza baza do czegoś więcej, że ważnym punktem Kwiaciarni Grafiki będzie kulturotwórczość. Obowiązki ze Słońcem staramy się dzielić według naszych temperamentów. Pomysły na działania to klasyczna burza mózgów. Marta jest sercem i mózgiem całej kwiaciarni - formalności i finanse leżą po jej stronie, a ja jestem gębą, skupiam się na propagowaniu działań Kwiaciarni.

Z których projektów jesteś najbardziej dumny?

- Z tych pierwszych projektów - to chyba najbardziej z tego, od którego wszystko się zaczęło - to był zin Tour de Rower. To on spiął nasze wszystkie działania: projektowanie graficzne, sitodruk i rowery.

To było dla nas kluczowe działanie, które udowodniło, że możemy wyprodukować sporą publikację, w której można zobaczyć pracę wielu autorów, zupełnie niezależnie. To się bardzo ludziom podobało.

Jesteś też współtwórcą Vlepnetu, od którego tak naprawdę wiele się zaczęło...

- Tak, swoją przygodę z kulturą zaczynałem poprzez vlepki. Razem z innymi warszawskimi vlepkarzami stworzyliśmy nieformalną grupę, dla której powstał Vlepvnet, a z której dalej powstała fundacja, działająca do tej pory. Dołożyłem do niej swoje trzy grosze. Od jakiegoś czasu działam już tylko na konto Kwiaciarni Grafiki. Jednakże nasze drogi od czasu do czasu się ciągle krzyżują, razem robimy Sitofest, czyli celebrację sitodrukarską. Co roku w październiku robimy różne działania wokół sita z pracowniami sitodruku z całego kraju.

Próbujecie rozbudzić w ludziach zainteresowanie sitodrukiem, dlatego organizujecie warsztaty.

- Na początku staraliśmy się cyklicznie organizować takie warsztaty, na które każdy mógł przyjść, płacąc jakąś niewielką kwotę. To było fajne, ale takie warsztaty robi większość pracowni. Postanowiliśmy zrezygnować z takiej formuły na rzecz wychodzenia z sitem do ludzi - tak jak u was na festiwalu Co Jest Grane 24. Bierzemy ze sobą mobilny warsztat i działamy. Pokazujemy ludziom, na czym w ogóle polega sitodruk, że to jest praca, za którą od początku do końca może stać człowiek. Dajemy też możliwość spróbowania się w druku. Propagujemy sitodruk jako ręczną technikę druku, jako odskocznię od digitalności naszych czasów.

18 czerwca na naszym Co Jest Grane 24 Festival będziecie drukować sitem na koszulkach specjalnie przygotowany graf. Nasi festiwalowicze zdecydują który. Opowiedz coś o projektach.

- Punktem wyjścia dla każdego z nich jest wasz okular czy też znak nieskończoności. Nieskończoności, jakiej sobie życzymy w zabawie. Jedna propozycja to wzór zbudowany z tych okularów, który w ruchu, podczas tańca, będzie dobrze pracował optycznie. Kolejne to wariacja na temat kielichów, które stoją na tarasie pałacu w parku Królikarnia, gdzie odbywa się festiwal: jedna opcja jest w duchu imprezowym, a druga odrobinę dosłowniejsza.

PROGRAM FESTIWALU CO JEST GRANE 24

18 czerwca, Królikarnia, ul. Puławska 113a.
Bilety 29 zł (w przedsprzedaży) i 39 zł (w dniu festiwalu). Dzieci do lat 12 oraz osoby powyżej 65. roku życia na festiwal wchodzą za darmo.
Bilety można kupić na stronie cojestgrane24festival.pl , eBilet.pl , w salonach sieci Empik oraz w dniu wydarzenia na miejscu.

Koncerty

Co Jest Grane 24 Stage

godz. 15.00 - Krzysztof Zalewski Solo Act

godz. 16.30 - Organek

godz. 18.00 - Ania Dąbrowska

godz. 19.30 - Kortez

godz. 21.00 - Brodka 

godz. 22.30 - Artur Rojek

T-Mobile Electronic Beats Stage

godz. 17.30 - warsztaty z beatboxingu

godz. 19.00 - Baasch z udziałem Jaaa i Rysy

godz. 20.30 - Jaźni

godz. 22.00 - Bshosa DJ set


DZIECIĘCY OGRÓD / strefa dla dzieci

W godz. 12-18 zapraszamy na pokazy filmowe, występy, spektakle, konkursy i warsztaty, które odbędą się w strefie dziecięcej oraz grocie pod Pałacem:

„Niezwykłe filmowe podróże z Festiwalem Kino Dzieci” - pokazy filmów krótkometrażowych i zabawy dla najmłodszych w namiocie festiwalowym.

Warsztaty plastyczne z Wydawnictwem Tashka.

„Jak dobrze znasz Warszawę ” – Narodowy Instytut Audiowizualny NInA zaprasza na konkursy z nagrodami o architekturze przedwojennej Warszawy.

Na stoiskach Wydawnict: Tashka, Lamala, Widnokrąg i Poławiacze Pereł będzie można kupić książki dla dzieci.

Mini scena:

godz. 13.00 - fragmenty spektakli Teatru Muzycznego Roma „ Alicja w krainie czarów" oraz „ Mały książę"

godz. 14.00 - spotkanie z Edytą Jungowską i czytanie fragmentów „Karlssona z dachu”

godz. 15.30 - koncert Smykofonii „Muzyczna wędrówka po świecie”

godz. 17.00 - spektakl improwizowany „Nikt Nic Nie Wie” Klubu Komediowego

Grota pod tarasem pałacu:

godz. 15.00 - warsztaty muzyczne „Co Głos Głosi ” Małej Warszawskiej Jesieni 

KINO FESTIWALOWE w Pałacu:

Na debaty i filmy w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego zaprasza Telewizja Kino Polska:
godz. 13.00 - debata „Dekalog popkulturowo” - przed „Rodziną Soprano” był „Dekalog" Kieślowskiego, wśród gości m.in.: Jerzy Stuhr, Dariusz Jabłoński, Magda Juszczyk 
godz. 14.00 - „Krótki film o miłości”, reż. Krzysztof Kieślowski 
godz. 15.30 - dyskusja o duchowości z religią i bez, o pocieszycielskiej roli opowiadania historii, wśród gości m.in: ks. Andrzej Luter, Joanna Kos-Krauze
godz. 16.30 - „Bez końca", reż. Krzysztof Kieślowski

godz. 19.00 - BMW Group Polska zaprasza na projekcję filmu „Droga do mistrzostwa", reż. Bartosz Konopka. Przed pokazem i po nim będzie można kupić specjalny album ze zdjęciami z planu filmowego autorstwa fotografa Jacka Poremby. A przez cały festiwal - obejrzeć wystawę wybranych zdjęć projektu „Droga do mistrzostwa”.

Kwiaciarnia Grafiki - akcja artystyczna

Sitodruk na żywo - przynieście jasne, bawełniane koszulki, na nich Marta Kwiatek i Kwiatek będą nadrukowywać sitem specjalny festiwalowy graf. Dla kolekcjonerów sitodrukowych artefaktów mamy limitowany plakat. 

Newsroom Co Jest Grane 24 

To stąd będziemy relacjonować online wydarzenia i koncerty z naszego festiwalu. Tu będzie można spotkać się z artystami występującymi na scenach i zdobyć od nich autografy. Przez cały festiwal działać będzie też gifbudka - przyjdźcie, zróbcie zdjęcia i podzielcie się gifem ze znajomymi, a wydruk zabierzcie ze sobą na pamiątkę. Dla zmęczonych mamy wygodne leżaki i pufy.

czytaj także

    Kino festiwalowe: Dyskusje o „Dekalogu” Kieślowskiego, pokazy filmów reżysera oraz dokument „Droga do mistrzostwa”

    Pokazy dwóch filmów Krzysztofa Kieślowskiego, debaty poświęcone twórcy „Dekalogu” z udziałem m.in. Jerzego Stuhra oraz specjalny seans dokumentu „Droga do mistrzostwa” Bartosza Konopki. Na Co Jest Grane 24 Festivalu nie może zabraknąć kina.

      Dla głodnych nie tylko muzyki - warszawskie knajpy na Co Jest Grane 24 Festival

      Lody naturalne, wegańskie burgery, grill, hummus, tajska i polska kuchnia. Prezentujemy knajpy, które w najbliższą sobotę (18 czerwca) pojawią się w strefie kulinarnej Festiwalu Co Jest Grane 24.

        Dziecięcy Ogród na festiwalu „Co Jest Grane 24”

        Fragmenty spektakli teatru Roma, spotkanie z Edytą Jungowską, spektakl Klubu Komediowego, filmy krótkometrażowe, warsztaty muzyczne i plastyczne. Jakie atrakcje czekają na dzieci 18 czerwca podczas festiwalu „Co Jest Grane 24” w Królikarni?

          Polska elektronika na Co Jest Grane 24 Festival

          Rysy, Baasch, Jaaa! i Bshosa – to mocni przedstawiciele polskiej sceny elektronicznej. Wystąpią w sobotę 18 czerwca na scenie Electronic Beats na festiwalu „Co Jest Grane 24”.

            Ania Dąbrowska i Brodka w Królikarni na Co Jest Grane 24 Festival

            Dwie fantastyczne polskie artystki Ania Dąbrowska i Monika Brodka wystąpią w sobotę 18 czerwca w Królikarni na festiwalu „Co Jest Grane 24”.

              Festiwal Co Jest Grane 24. Kortez: Mam nadzieję, że nie złapiemy niepotrzebnego ciśnienia

              Kortez to jedno z najgorętszych nazwisk tego sezonu. Do przyznanego mu w kwietniu Fryderyka za fonograficzny debiut roku w ubiegły weekend dołączyła nagroda publiczności na opolskich Debiutach. 18 czerwca zagra w Warszawie na festiwalu Co Jest Grane 24. Wśród gwiazd tej imprezy są też Artur Rojek, Ania Dąbrowska, Organek, Brodka

                Artur Rojek: Cały entuzjazm wkładam w pierwszy krok. Rozmawiamy z gwiazdą Festiwalu Co Jest Grane 24

                Jedna z najważniejszych osobowości polskiej sceny muzycznej. W odróżnieniu od wielu innych muzyków w sezonie letnim nie wyrusza w trasę koncertową, a poświęca się swojemu festiwalowi. Jedną więc z nielicznych okazji, by usłyszeć Artura Rojka w te wakacje będzie Festiwal Co Jest Grane 24, który odbędzie się w sobotę 18 czerwca w warszawskiej Królikarni.

                REKLAMA
                • Wyborcza.pl
                • Wyborcza.biz
                • Wysokie Obcasy
                • CoJestGrane24
                • Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.
                wydarzenia
                • Muzea, wystawy i wernisaże
                • Co Jest Grane 24
                • Europejskie Targi Muzyczne 2016
                • Co Jest Grane 24 Festival
                • Premiery teatralne
                • Filmy i premiery filmowe
                • Repertuar kin
                • Repertuar teatrów
                • Koncerty
                • Trasy koncertowe
                • Imprezy w Twoim mieście
                • Orange Warsaw Festival 2017
                • Olsztyn Green Festival 2017
                • Szczecin Jazz Festival 2017
                miejsca
                • Mojo Picon
                • Wi-Taj na placu Konstytucji
                • Najlepsze lody w Warszawie
                • Podkowa Wine Depot
                • 12on14 Jazz Club
                • NOSPR
                osoby
                • Maciej Stuhr
                • Jennifer Lawrence
                • Margot Robbie
                • Przemysław Wojcieszek
                • Andrzej Chyra
                • Madonna
                • Hugh Grant
                • Marta Nieradkiewicz
                • Woody Allen
                • Izabela Trojanowska
                • Olivier Heim
                • Diana Krall
                • Artur Rojek
                • Dave Gahan
                • Kasia Smutniak
                • Wynton Marsalis
                • Deborah Brown
                • Michalina Wisłocka
                recenzje filmów
                • Ojcowie i córki
                • Kobiety bez wstydu
                • Pięćdziesiąt twarzy Blacka
                • Copyright © Agora SA
                • O nas
                • Reklama w Gazecie Wyborczej
                • Prywatność
                • Nasze tematy
                • Licencje/Kontent
                • Kontakt
                • Pomoc