Polska elektronika na Co Jest Grane 24 Festival
Rysy, Baasch, Jaaa! i Bshosa – to mocni przedstawiciele polskiej sceny elektronicznej. Wystąpią w sobotę 18 czerwca na scenie Electronic Beats na festiwalu „Co Jest Grane 24”.
To dobry czas dla polskiej muzyki elektronicznej. Jej reprezentanci cieszą się popularnością nie tylko w kraju, ale i za granicą. Potwierdzają to występy Rebeki w Niemczech, Baascha we Francji, Chinach, Rumuni i Węgrzech, a także trasa duetu Rysy po Japonii i zaproszenie na The Great Escape w Brighton.
O dobrym artystycznym poziomie tych młodych twórców będzie można przekonać się na Co Jest Grane 24 Festival w Królikarni. W sobotę 18 czerwca wystąpią na T-Mobile Electronic Beats Stage.
Baasch i przyjaciele
Bartek Schmidt wcześniej znany m.in. za sprawą grupy Miennta, jako Baasch popularność zdobył w 2013 roku, kiedy skomponował muzykę do głośnego filmu Tomasza Wasilewskiego „Płynące wieżowce”.
Producent, wokalista, autor tekstów, kompozytor, czyli człowiek-orkiestra, na scenie jest bardzo charyzmatyczny i swobodny. W 2015 roku wydał swój solowy krążek „Corridors”. Do nagrań zaprosił m.in. Y z grupy Bokka.
Po bardzo entuzjastycznym przyjęciu wydawnictwa, zarówno przez media, krytyków i fanów, po trasach solowych i współpracy z reprezentacją polskiej sceny elektronicznej Baasch powraca do gry. Tym razem z albumem z remixami „RE_CORR”, który do słuchaczy trafił 1 kwietnia. Swoje remixy nagrali przedstawiciele polskiej elektroniki i popu, m.in. Milky Whishlake, Zamilska czy Rubber Dots. Wśród nich są także Jaaa i duet Rysy, którzy razem z Baaschem wystąpią podczas Co Jest Grane 24 Festival.
Jaaa to debiutanci, którzy jesienią 2015 roku samodzielnie nagrali i wydali debiutancki krążek „Remik”, który zachwycił wielu krytyków i fanów nieoczywistym podejściem do muzyki. Jednak ich występy to coś więcej niż doznanie dźwiękowe, bo równie znaczącą częścią ich twórczości są autorskie wizualizacje stworzone przez Karolinę Głusiec. Natomiast Rysy to projekt stworzony przez Łukasza Stachurko (Sonar Soul, Sonar) i Wojtka Urbańskiego (V/O), których debiutancki „Traveler” ukazał się we wrześniu zeszłego roku. Na krążku, który jest połączeniem najnowszych trendów w światowej muzyce klubowej z popową przystępnością, znalazły się utwory z gościnnym udziałem Justyny Święs z The Dumplings, Piotra Zioły czy właśnie Baascha.
Jaźni z Chóru Kobiet
Jedyną kobietą w tym elektronicznym zestawieniu jest Katarzyna Jaźnicka, która powraca w nieco zrewolucjonizowanym wcieleniu. Znana z takich projektów jak Laura Palmer Cover Story czy Szur Łez wokalistka stworzyła nowy projekt – Jaźni. To jej autorskie spojrzenie na polską muzykę lat ’80, czyli okresu lat dziecięcych, połączone z elektroniczną produkcją Igora Szulca. Ta dwójka miała okazję już współpracować kilka razy, m.in. przy projekcie Adre’N’Alin czy Szur Łez. Ich pierwszy singiel – „Daleko”, który promuje debiutancki longplay, to zgrabne połączenie popowego wokalu z 8-bitowymi samplami w przystępnej formie.
Muzycznej scenie Kasia Jaźnicka znana jest już od kilku lat. Swoich sił próbowała występując m.in. w telewizyjnych talent-show promujących wokalne talenty, a od 2010 roku związana jest z prowadzonym przez Martę Górnicką Chórem Kobiet, gdzie nie tylko jest wokalistką, ale również – aktorką. Swoje sceniczne i kabaretowe umiejętności od 2013 roku wykorzystuje też grupie Laura Palmer Cover Story, w który z przymrużeniem okiem wykonuje polskie i światowe przeboje.
Z głową pełną pomysłów
Jako ostatni na elektronicznej scenie Co Jest Grane 24 Festival ze swoim DJsetem pojawi się Michał „Bshosa” Brzozowski. Warszawiakom i miłośnikom muzyki klubowej jest on dobrze znany – od kilku lat nie tylko gra autorskie sety, był także współwłaścicielem i menedżerem artystycznym klubu 1500m2 do wynajęcia. Kilka lat spędzonych w Berlinie ukształtowało go muzycznie i tam znalazł inspiracje do swoich housowych setów. Z głową pełną pomysłów wrócił do Warszawy i zaczął intensywnie działać na scenie klubowej zapraszając do grania m.in. Simian Mobile Disco, Omara S, Jorisa Voorna, czy Jamiego Woona. To właśnie set Bshosy z pogranicza techno i house’u zamknie koncerty na T-Mobile Electronic Beats Stage na Co Jest Grane 24 Festival.
PROGRAM FESTIWALU CO JEST GRANE 24
18 czerwca, Królikarnia, ul. Puławska 113a.
Bilety 29 zł (w przedsprzedaży) i 39 zł (na miejscu). Dzieci do lat 12 oraz osoby powyżej 65. roku życia na festiwal wchodzą za darmo.
Bilety można kupić na stronie
cojestgrane24festival.pl
,
eBilet.pl
, w salonach sieci Empik oraz w dniu wydarzenia na miejscu.
Koncerty
Co Jest Grane 24 Stage
godz. 15.00 - Krzysztof Zalewski Solo Act
godz. 16.30 - Organek
godz. 18.00 - Ania Dąbrowska
godz. 19.30 - Kortez
godz. 21.00 - Brodka
godz. 22.30 - Artur Rojek
T-Mobile Electronic Beats Stage
godz. 17.30 - warsztaty z beatboxingu
godz. 19.00 - Baasch z udziałem Jaaa i Rysy
godz. 20.30 - Jaźni
godz. 22.00 - Bshosa DJ set
DZIECIĘCY OGRÓD / strefa dla dzieci
W godz. 12-18 zapraszamy na pokazy filmowe, występy, spektakle, konkursy i warsztaty, które odbędą się w strefie dziecięcej oraz grocie pod Pałacem:
„Niezwykłe filmowe podróże z Festiwalem Kino Dzieci” - pokazy filmów krótkometrażowych i zabawy dla najmłodszych w namiocie festiwalowym.
Warsztaty plastyczne z Wydawnictwem Tashka.
„Jak dobrze znasz Warszawę ” – Narodowy Instytut Audiowizualny NInA zaprasza na konkursy z nagrodami o architekturze przedwojennej Warszawy.
Na stoiskach Wydawnict: Tashka, Lamala, Widnokrąg i Poławiacze Pereł będzie można kupić książki dla dzieci.
Mini scena:
godz. 13.00 - fragmenty spektakli Teatru Muzycznego Roma „ Alicja w krainie czarów" oraz „ Mały książę"
godz. 14.00 - spotkanie z Edytą Jungowską i czytanie fragmentów „Karlssona z dachu”
godz. 15.30 - koncert Smykofonii „Muzyczna wędrówka po świecie”
godz. 17.00 - spektakl improwizowany „Nikt Nic Nie Wie” Klubu Komediowego
Grota pod tarasem pałacu:
godz. 15.00 - warsztaty muzyczne „Co Głos Głosi ” Małej Warszawskiej Jesieni
KINO FESTIWALOWE w Pałacu:
Na debaty i filmy w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego zaprasza Telewizja Kino Polska:
godz. 13.00 - debata „Dekalog popkulturowo” - przed „Rodziną Soprano” był „Dekalog" Kieślowskiego, wśród gości m.in.: Jerzy Stuhr, Dariusz Jabłoński, Magda Juszczyk
godz. 14.00 - „Krótki film o miłości”, reż. Krzysztof Kieślowski
godz. 15.30 - dyskusja o duchowości z religią i bez, o pocieszycielskiej roli opowiadania historii, wśród gości m.in: ks. Andrzej Luter, Joanna Kos-Krauze
godz. 16.30 - „Bez końca", reż. Krzysztof Kieślowski
godz. 19.00 - BMW Group Polska zaprasza na projekcję filmu „Droga do mistrzostwa", reż. Bartosz Konopka. Przed pokazem i po nim będzie można kupić specjalny album ze zdjęciami z planu filmowego autorstwa fotografa Jacka Poremby. A przez cały festiwal - obejrzeć wystawę wybranych zdjęć projektu „Droga do mistrzostwa”.
Kwiaciarnia Grafiki - akcja artystyczna
Sitodruk na żywo - przynieście jasne, bawełniane koszulki, na nich Marta Kwiatek i Kwiatek będą nadrukowywać sitem specjalny festiwalowy graf. Dla kolekcjonerów sitodrukowych artefaktów mamy limitowany plakat.
Newsroom Co Jest Grane 24
To stąd będziemy relacjonować online wydarzenia i koncerty z naszego festiwalu. Tu będzie można spotkać się z artystami występującymi na scenach i zdobyć od nich autografy. Przez cały festiwal działać będzie też gifbudka - przyjdźcie, zróbcie zdjęcia i podzielcie się gifem ze znajomymi, a wydruk zabierzcie ze sobą na pamiątkę. Dla zmęczonych mamy wygodne leżaki i pufy.
Strefa kulinarna
Warszawskie knajpy będą serwowały popisowe dania i przekąski: Superiore Wine Bar, Beirut Hummus & Music Bar, Why Thai, Smaki Warszawy, Delikatesy Esencja, Krowarzywa, Lokal Vegan Bistro, Melody - Lody Naturalne. O napoje zimne i gorące zadbają: Perła, John Lemon i Gazeta Cafe.