Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki „Kopernik”.Kto chce być zdrowy, marsz na Narodowy!
Podczas tegorocznego Pikniku Naukowego dowiemy się jak zadbać o swój mózg, na co chorowały dinozaury i czy dysponujemy lepszą pamięcią sensoryczną niż szympans? Tematem wydarzenia jest zdrowie
Prawie 200. wystawców na Pikniku Naukowym
Około 200 wystawców przygotowało pokazy, eksperymenty i zabawy edukacyjne dla pasjonatów nauki.
Będzie można przekonać się, w jaki sposób nauka i technologia wpływają na nasze zdrowie. Zarówno na sali operacyjnej, jak i w codziennym życiu.

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem zawodu lekarza, będą mogły poznać tajniki pracy w jednym z warszawskich szpitali; rozmawiając z lekarzami i pielęg- niarkami, a także oglądając salę chirurgiczną, diagnostyczną i terapii wcześniaków. To wszystko będzie dostępne na stanowisku Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej.
Operacje chirurgiczne na Lego
Odważni będą mogli również wykonać kolejny krok na drodze do kariery lekarza i przeprowadzić operację, na razie na pluszowym misiu. Taką atrakcję przygotowało Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA. Z kolei na stanowisku Planety Robotów będzie okazja do stworzenia z klocków kodu DNA i wykonania zabiegu chirurgicznego na ludziku Lego. Uczestnicy dowiedzą się też, jak wygląda zastosowanie robotów w akcjach ratunkowych.

Nie wszystkich zapewne pociąga wizja własnoręcznie przeprowadzanej operacji, ale wiedza o tym, jak zadbać o własny mózg, przyda się każdemu. Dlatego naukowcy z Wydziału Biologii UW przygotowali zestaw ćwiczeń rozwijających zdolności poznawcze.
Atrakcje zapewnią również organizatorzy pikniku. W namiocie Polskiego Radia będziemy mogli zgłębić tajniki montażu nagrania radiowego oraz pracy reportera i sprawdzić, czy dysponujemy radiowym głosem. Natomiast Centrum Nauki „Kopernik” umożliwi poznanie budowy serca i przymierzenie protezy dłoni wydrukowanej na drukarce 3D. Przekonamy się również, czy dysponujemy lepszą pamięcią sensoryczną niż szympans.
PGE Stadion Narodowy
- al. ks. Poniatowskiego 1
- Sobota, 7 maja, godz. 11-20
wstęp wolny