Co jest Grane 24 Co jest Grane 24 23 wydarzeń dziś
wróć zmień
Najbardziej popularne:
5 +25 km 50
Zastosuj
  • wydarzenia
  • repertuar kin
  • repertuar teatrów
  • magazyn kulturalny
  • bilety cjg24
  • zjedz to w Warszawie
  • Co Jest Grane 24 Festival 2019
  • Białystok New Pop Festival 2019

Najczęściej czytane

  • magazyn kulturalny

  • wszystkie artykuły
  • o filmie
  • o muzyce
  • o teatrze
  • o wystawach
  • dla dzieci
  • w mieście
  • quizy
REKLAMA
Targi Slow Fashion na Stadionie Narodowym / JACEK MARCZEWSKI

Targi Slow Fashion. Powrót dzieci kwiatów

KATARZYNA BEDNARCZYKÓWNA | 03-03-2016

Kolejna edycja jednej z największych imprez modowych w Polsce, promujących oryginalne, niesieciowe marki. W weekend Targi Slow Fashion na PGE Stadion Narodowy.

Na imprezie pokaże się 200 projektantów ubrań, biżuterii i akcesoriów - wszystko zgodne z zasadami mody slow. A znaczy to, że ubrania i dodatki nie są produkowane w Azji, nie mają nic wspólnego z wyzyskiem pracowników w tamtejszych szwalniach, nie są wytwarzane na masową skalę po to, żeby później je sprzedać po jak najniższych cenach, również kosztem jakości.

Moda na Slow Fashion jest uczciwa - ciuchy są szyte w małych zakładach krawieckich, duża część z nich produkowana jest w Polsce.

Targi Slow Fashion / JACEK MARCZEWSKI Targi Slow Fashion / JACEK MARCZEWSKI

Materiały są wyższej jakości, nie mają zbyt wiele syntetycznych domieszek, które obniżają koszty, ale powodują, że ubrania się mechacą, tracą kolor, się gniotą, szybciej niszczą albo uczulają alergików.

Do tego dochodzi - ważny dla modowych fetyszystów - aspekt oryginalności. Nie trzeba wydać majątku, żeby mieć niepowtarzalny krój żakietu, T-shirt z ciekawą grafiką czy nietypowe cygaretki - projekty tworzą młodzi, niezależni projektanci z mnóstwem świetnych pomysłów. I choć na wybiegi nie trafiają, bo przebić się na nie niełatwo - nie mają się czego wstydzić. Ceny są wyższe niż w sieciówkach, ale to inny standard. Przed zakupem zawsze warto porozmawiać z projektantem, podpytać o jego filozofię biznesu, dowiedzieć się, gdzie ubranie zostało uszyte, spytać o skład tkaniny.

Organizatorzy jak zwykle przygotowali też strefę slow food, stworzył ją Slow Market. Przed wejściem na Stadion Narodowy będą stały jadłowozy proponujące zdrowe przekąski.

Ambasadorką piątej edycji imprezy jest Natalia Przybysz, piosenkarka, matka i weganka.

* Wiosenne Targi Slow Fashion, sobota i niedziela w godz. 11-19, PGE Stadion Narodowy, al. Poniatowskiego 1. Wstęp: 10 zł na dwa dni, dzieci i młodzież do 16 lat wchodzą za darmo.

Ubiegłoroczna edycja targów Slow Fashion na Stadionie Narodowym / Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl Ubiegłoroczna edycja targów Slow Fashion na Stadionie Narodowym / Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl

WARSZTATY

* Zaprojektuj skarpetki - warsztat poprowadzą twórcy marki Kabak, pokażą krok po kroku cały proces tworzenia skarpetki. Ze wszystkich projektów zostanie wybranych 10 modeli, które wyprodukują w limitowanej kolekcji i wprowadzą do sprzedaży. Twórca najciekawszego pomysłu zostanie nagrodzony. Warsztaty trwają przez dwa dni imprezy, wstęp wolny.

* Wskrześ T-shirt - firma SzertArt proponuje zajęcia z odnawiania ukochanych T-shirtów. Przygotuje trzy wzory sitodruku, dzięki którym koszulka dostanie drugie życie. Dla pierwszych 100 osób wykonanie gratis, kolejne osoby - 10 zł. Zajęcia przez dwa dni targów w godz. 13-18.

* Wykonaj kosmetyk - warsztaty samodzielnego robienia kosmetyków. Firma Mokosh pokaże, jak wykonać peeling przy wykorzystaniu soli jodowo-bromowej. Do tego konsultantki Mokosh udzielą porady kosmetycznej każdemu odwiedzającemu (wstęp wolny).

SLOW FASHION DLA DZIECI

Gdy mamy będą harcować między wieszakami, dzieci mogą spędzić czas w bawialni przygotowanej przez Mysie Harce.

SOBOTA

godz. 11-13 - Pobawmy się w teatr - zajęcia teatralne z kostiumami i scenografią

godz. 13-15 - Rycerze, księżniczki i smoki - bajkowe warsztaty z wydawnictwem Zakamarki

godz. 15-17.30 - Zamki jak z bajki - zajęcia architektoniczne

NIEDZIELA

godz. 11-13 - Warsztaty tworzenia kukiełek teatralnych

godz. 13-15 - Pippi Pończoszanka - bajkowe warsztaty z wydawnictwem Zakamarki

godz. 15-17.30 - Modowy zawrót głowy - zajęcia dla małych miłośniczek i projektantów mody

czytaj także

  • w mieście

Polecamy weekendowe bazary

Najedz się wegańskich pierogów, wywietrz szafę, upoluj czarny krążek.

  • w mieście

Zróbmy razem Manifę, przygotujmy się do wydarzenia

Jeszcze powstają hasła i patykowce, drukują się najnowsze egzemplarze „Gazetki Manifowej”, a ekipa klubu Sen Pszczoły zbiera siły przed ostatnią benefitową imprezą. W niedzielę o godz. 12 sprzed Pałacu Kultury wyruszy XVII Warszawska Manifa. Może ją współtworzyć każda i każdy.

  • w mieście

Warszawski marzec po francusku. IV Festiwal Frankofonii

Koncerty, pokazy filmowe, spektakle, spotkania, wykłady - przez cały marzec w Warszawie i kilku miastach Polski. Tak wygląda czwarta edycja Festiwalu Frankofonii.

  • w mieście

Niezwykłe buty z Opery. Modowa wystawa w Teatrze Wielkim

Ponad 150 par butów: z „Borysa Godunowa”, „Króla Rogera”, „Wesela Figara” i kilkunastu innych przedstawień Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Szpilki, molierki, koturny, oficerki i pantofelek Kopciuszka. Od czwartku 17 marca w Galerii Opera można oglądać niezwykłą wystawę „Od stóp do stóp".

  • w mieście

Nowe miejsce na Puławskiej: Mokoteka do meblowania.

Stoliki w dwóch salach przedwojennej kamienicy Edwarda Flataua przy Puławskiej 41 zapełniają się po godz. 12. Na razie bez tłumów. Klubokawiarnia Mokoteka otworzyła się w styczniu, ale cały czas pracuje nad wystrojem wnętrza. Pomóc może każdy.

  • jedzenie

Boczniak na ziarnku ryżu

Mięsisty boczniak w miejsce węgorza, maślane awokado zamiast kawałeczków łososia i szczypta niosących smak umami prażonych glonów wakame. W swoim lokalu Magda i Paweł chcą pokazać, że ciekawe suhshi to nie tylko ryba i owoce morza.

REKLAMA
  • Wyborcza.pl
  • Wyborcza.biz
  • Wysokie Obcasy
  • CoJestGrane24
  • Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.
wydarzenia
  • Muzea, wystawy i wernisaże
  • Co Jest Grane 24
  • Europejskie Targi Muzyczne 2016
  • Co Jest Grane 24 Festival
  • Premiery teatralne
  • Filmy i premiery filmowe
  • Repertuar kin
  • Repertuar teatrów
  • Koncerty
  • Trasy koncertowe
  • Imprezy w Twoim mieście
  • Orange Warsaw Festival 2017
  • Olsztyn Green Festival 2017
  • Szczecin Jazz Festival 2017
miejsca
  • Mojo Picon
  • Wi-Taj na placu Konstytucji
  • Najlepsze lody w Warszawie
  • Podkowa Wine Depot
  • 12on14 Jazz Club
  • NOSPR
osoby
  • Maciej Stuhr
  • Jennifer Lawrence
  • Margot Robbie
  • Przemysław Wojcieszek
  • Andrzej Chyra
  • Madonna
  • Hugh Grant
  • Marta Nieradkiewicz
  • Woody Allen
  • Izabela Trojanowska
  • Olivier Heim
  • Diana Krall
  • Artur Rojek
  • Dave Gahan
  • Kasia Smutniak
  • Wynton Marsalis
  • Deborah Brown
  • Michalina Wisłocka
recenzje filmów
  • Ojcowie i córki
  • Kobiety bez wstydu
  • Pięćdziesiąt twarzy Blacka
  • Copyright © Agora SA
  • O nas
  • Reklama w Gazecie Wyborczej
  • Prywatność
  • Nasze tematy
  • Licencje/Kontent
  • Kontakt
  • Pomoc