Co jest Grane 24 Co jest Grane 24 21 wydarzeń dziś
wróć zmień
Najbardziej popularne:
5 +25 km 50
Zastosuj
  • wydarzenia
  • repertuar kin
  • repertuar teatrów
  • magazyn kulturalny
  • bilety cjg24
  • zjedz to w Warszawie
  • Co Jest Grane 24 Festival 2019
  • Białystok New Pop Festival 2019

Najczęściej czytane

  • magazyn kulturalny

  • wszystkie artykuły
  • o filmie
  • o muzyce
  • o teatrze
  • o wystawach
  • dla dzieci
  • w mieście
  • quizy
REKLAMA
Materiały prasowe / Materiały prasowe

Rzeźbiarki oddadzą cześć Katarzynie Kobro

Grzegorz Giedrys| 04-02-2016

Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu zaprasza w piątek na wernisaż jednej ze swoich największych wystaw w 2016 roku. „Układ otwarty” to spotkanie pięciu rzeźbiarek różnych generacji.

Niemiecka kuratorka Ewa Scharrer zaprosiła artystki Inge Mahn, Ulrike Mohr, Natalię Stachon i Izę Tarasewicz do przygotowania instalacji przestrzennych w poszczególnych salach wystawowych pierwszego piętra CSW. Rzeźbiarki skoncentrują się przede wszystkim na specyfice stosowanych materiałów, takich jak: gips, węgiel, tkanina, glina, barwniki, beton, złoto, stal, akryl, szkło.
Ich dzieła Scharrer zestawiła z twórczością XX-wiecznej awangardowej rzeźbiarki Katarzyny Kobro. - Jej rozumienie rzeźby nie jako litego ciała i obiektu, lecz konstrukcji badającej wewnętrzną i zewnętrzną przestrzeń, było rewolucyjne, przygotowując grunt dla kolejnych pokoleń artystów pracujących z przestrzenią - opowiada Katarzyna Drewnowska-Toczko, rzeczniczka prasowa CSW.
Kobro poświęcony będzie specjalny blok filmowy w kinie Centrum, który będzie można oglądać do 3 kwietnia w czwartki oraz soboty. Program tworzą cztery filmy opowiadające o twórczości i życiu prywatnym artystki. W filmową podróż zabiorą nas Zbigniew Libera, Józef Robakowski, Tadeusz Król i Hanna Kramarczuk. Tradycyjnie skomponowane dokumenty, edukacyjne przewodniki, wreszcie artystyczne formy filmowe przybliżą postać tej wybitnej światowej rzeźbiarki, jej biografię, proces tworzenia, smutki i namiętności.
Wernisaż odbędzie się w piątek o godz. 19 w CSW na Wałach gen. Sikorskiego 13 w Toruniu. Wstęp wolny.

powiązane wydarzenia

Ulrike Mohr,  ANTHRAKOTHEK, 2013, rysunek w przestrzeni oraz zwęglone drewno (wiśnia, bez, klon, leszczyna, wierzba, bluszcz), drewniane deski, nylonowe nici
  • wystawa czasowa

Układ otwarty

Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu"
do03kwi

czytaj także

Tadeusz Dominik, 'Pejzaż', 2006 r.
  • wystawy

Bolesław Chromry na bazarze, Tadeusz Dominik w DESA, słuchowiska w Zachęcie. Spędź weekend ze sztuką

Polecamy 5 wystaw i wydarzeń artystycznych na weekend 2, 3 i 4 sierpnia

Dominika Olszowy
  • wystawy

Dominika Olszowy z nagrodą dla najbardziej interesującej młodej artystki

Dominika Olszowy to zwyciężczyni 9. edycji konkursu Spojrzenia 2019. Nagrodę przyznaje Deutsche Bank.

Artysta Mateusz Kula (z lewej) stworzył z dziećmi wigwam z patyków i papieru, który można oglądać na wystawie.
  • wystawy

Wigwam, basen i zapach gumy balonowej, czyli wystawa dla dzieci w Zamku Ujazdowskim. Otwarcie w Dzień Dziecka

Na tej wystawie nie będzie osób pilnujących, żeby nie dotykać dzieł. Wręcz przeciwnie, chodzi o to, żeby doświadczać sztuki wszystkimi zmysłami. Najnowsza wystawa w Zamku Ujazdowskim pt. "Dotknij sztuki" powstała głównie z myślą o dzieciach, ale dorośli też będą się dobrze bawić. Otwarcie w Dzień Dziecka

Artystki Dominika Olszowy (z lewej) i Gizela Mickiewicz (w środku) oraz przedstawiciele grupy queerowej Kem, których prace będzie można oglądać na najnowszej wystawie 'Spojrzenia'w galerii Zachęta. Para całuje się na zdjęciu, aby zwrócić uwagę na traktowanie mniejszości seksualnych i osób niebinarnych płciowo w
  • wystawy

Od piątku w galerii Zachęta wystawa młodych artystek i artystów pt. "Spojrzenia": queerowy performance, lesbijskie manifesty i stypa

Obrazy w poetyce surrealizmu, przestrzenne rzeźby, instalacje wideo i queerowy performance - w piątek o godz. 18 w Zachęcie otwarcie wystawy "Spojrzenia" połączonej z konkursem dla młodych artystek i artystów.

  • wystawy

Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą: mowa nienawiści z pudełka czekoladek

Kadry ze 'Sztuki konsumpcyjnej' Natalii LL
  • wystawy

Banany Natalii LL i Rembrandt, czyli pięć wystaw do nadrobienia w majówkę

W majowy weekend możesz nadrobić zaległości wystawowe. Czekają wyrzucone z Muzeum Narodowego, a potem przywrócone prace Natalii LL i Katarzyny Kozyry, a także obraz Rembrandta w Łazienkach, Liliana Porter w Zachęcie i pomniki w Królikarni

REKLAMA
  • Wyborcza.pl
  • Wyborcza.biz
  • Wysokie Obcasy
  • CoJestGrane24
  • Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.
wydarzenia
  • Muzea, wystawy i wernisaże
  • Co Jest Grane 24
  • Europejskie Targi Muzyczne 2016
  • Co Jest Grane 24 Festival
  • Premiery teatralne
  • Filmy i premiery filmowe
  • Repertuar kin
  • Repertuar teatrów
  • Koncerty
  • Trasy koncertowe
  • Imprezy w Twoim mieście
  • Orange Warsaw Festival 2017
  • Olsztyn Green Festival 2017
  • Szczecin Jazz Festival 2017
miejsca
  • Mojo Picon
  • Wi-Taj na placu Konstytucji
  • Najlepsze lody w Warszawie
  • Podkowa Wine Depot
  • 12on14 Jazz Club
  • NOSPR
osoby
  • Maciej Stuhr
  • Jennifer Lawrence
  • Margot Robbie
  • Przemysław Wojcieszek
  • Andrzej Chyra
  • Madonna
  • Hugh Grant
  • Marta Nieradkiewicz
  • Woody Allen
  • Izabela Trojanowska
  • Olivier Heim
  • Diana Krall
  • Artur Rojek
  • Dave Gahan
  • Kasia Smutniak
  • Wynton Marsalis
  • Deborah Brown
  • Michalina Wisłocka
recenzje filmów
  • Ojcowie i córki
  • Kobiety bez wstydu
  • Pięćdziesiąt twarzy Blacka
  • Copyright © Agora SA
  • O nas
  • Reklama w Gazecie Wyborczej
  • Prywatność
  • Nasze tematy
  • Licencje/Kontent
  • Kontakt
  • Pomoc