Spring Break 2016
Brodka, The Stubs, Taco Hemingway, Stara Rzeka. To tylko niektóre gwiazdy trzeciej już edycji konferencji muzycznej Spring Break. Impreza odbędzie się w Poznaniu między 21 i 23 kwietnia.

To prosty, sprawdzony, bardzo chwytliwy pomysł. Festiwal, którego bohaterami sa w przytłaczającej większości młodzi, wschodzący artyści, niektórzy jeszcze przed swoimi płytowymi debiutami. Na zachodzie podobnych imprez jest sporo, w Polsce konferencje muzyczne połączone z showcase'owymi koncertami (czyli półgodzinnymi wuzytówkami, migawkami) to jeszcze nowość. - Festiwal jest skierowany do dwóch grup. Po pierwsze do środowiska muzycznego: zespołów, menedżerów, ludzi z festiwali, agencji koncertowych, z wytwórni i instytucji jak np. Instytut Adama Mickiewicza. Wcześniej to środowisko nie miało się gdzie spotkać, zintegrować, a to ważne. My o to dbamy. Drugą grupą są oczywiście młodzi słuchacze, którzy szukają czegoś więcej niż oferuje mainstream czy duże festiwale, na których jeśli grają młode zespoły, to zazwyczaj wcześnie. Nie zawsze udaje im się na te koncerty dotrzeć. U nas mogą je zobaczyć. - mówił w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Tomasz Waśko z organizującej imprezę fundacji Fast Forward.
Pierwszy Spring Break odbył się dwa lata temu, w klilku klubach wystąpiło około 50 artystów. W zeszłym roku natomiast w kilkunastu klubach wystąpiła ponad setka artystów. To był skok o 100%. W tym roku artystów również będzie około stu, a organizatorzy ogłosili właśnie pierwszą pięćdziesiątkę. I tak są wśród nich m.in. powracająca po dłuższej przerwie Monika Brodka, jeden z najlpeszych koncertowych zespołów w Polsce rockowo-garażowy zespół The Stubs, gwiazda młodego pokolenia rapu Taco Hemingway czy Stara Rzeka nominowanego do Paszportu Polityki Kuby Ziółka.
Jak co roku, równolegle z koncertami odbywać się będą panele, wykłady, warsztaty, spotkania z artystami i przedstawicielami branży muzycznej.
Karnety na wydarzenie w cenach 89 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w trakcie imprezy) dostępne są na ebilet.pl, eventim.pl, biletomat.pl oraz ticketpro.pl, a także w punktach stacjonarnych (salony EMPiK, Saturn, Media Markt). Więcej informacji na www.springbreak.pl